Prozkoumejte město z BioShocku ve VR

Modifikace pro Half-Life: Alyx znovu vystavěla Rapture na dně digitálního oceánu

Zdroj: 2K
21. 10. 2020
Název hry: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 3. 2020 Platformy: Žánr:

Nová modifikace pro Half-Life: Alyx vezme hráče do podvodního města Rapture ze série BioShock. Autorem modu Return to Rapture je uživatel s přezdívkou wim.buytaert.1988, který se pokusil obě značky propojit. Combine se v jeho příběhu dozvěděl o existenci podmořské metropole a chce získat tajemství, která ukrývá kufřík Andrew Ryana. Alyx tomu samozřejmě musí s vaší pomocí zabránit.

I když přirozeně není modifikace ve všem stoprocentně autentická předloze, jde o velmi zajímavý mix, který se opírá o mnoho assetů z BioShocku. Narazíte tu ale na nepřátele ze série Half-Life a budete používat zbraně, na které jste z Alyx zvyklí. V tomto smyslu by určitě šlo posunout zážitek v dalších verzích ještě dál. Úvodní část nabízí obsah přibližně na 25 minut, ale autor se zatím nerozhodl, zda nabídne pokračování. Nepřímo to podmiňuje tím, zda ho v jeho snažení fanoušci finančně podpoří, naznačil v diskuzi.

Modifikace je ke stažení ve službě Steam Workshop a zatím se těší výbornému přijetí. Zcela po právu, zdá se. Jde koneckonců o skvělý způsob, jak si zkusit představit, co by mohl přinést oficiální BioShock ve VR, pokud by na něj někdy došlo.

Moddeři Half-Life: Alyx se vůbec činí a objevila se už celé řada zajímavých projektů. V Alyx si můžete zahrát starý Wolfenstein 3D, původní Half-Life nebo třeba klasiku GoldenEye 007 od Rare pro Nintendo 64.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru