Proměnil Game Boy v bezdrátový gamepad

Proměnil Game Boy v bezdrátový gamepad

Chytrou cartridge si můžete objednat a používat handheld místo ovladače k PC i konzoli

3. 1. 2019

Stále více hráčů má v oblibě nejen staré tituly, ale i staré ovladače. Existuje hned několik firem, které se specializují na výrobu retro gamepladů i joysticků, a šikovní kutilové si leckdy podomácku upravují také originální původní ovladače tak, aby fungovaly i na nových zařízeních, nebo se dokonce zbavily kabelu ve prospěch bezdrátového řešení. V univerzální retro gamepad ale můžete proměnit i svůj starý Game Boy. Stačí k tomu jediná chytrá chytrá cartridge. Ta elegantním způsobem transformuje letitý handheld od Nintenda v bezdrátový ovladač, který sice není stoprocentně autentický, ale rozhodně má nezaměnitelné kouzlo.

Alex Iannuzzi na svém webu insideGadgets představil “kouzlenou” cartridge, kterou sám navrhl a postavil. Aniž by musel jakkoli upravovat nebo vylepšovat samotný handheld, dokázal s pomocí cartridge přeměnit Game Boy v bezdrátový gamepad, přičemž veškerý potřebný hardware ukryl do samotné kazety. Iannuzzi celý projekt pečlivě zdokumentoval na své stránce, takže jej další šikulové mohou zkusit napodobit. K dispozici mají všechny potřebné informace i plánky. Nicméně všichni ostatní, které novina zaujme, spíš využijí možnost objednat si hotový produkt, který autor vyrábí a prodává.

Nová cartridge primárně určená pro Game Boy Advance bude mít skromnější rozměry a bude kompatibilní i s modely Game Boy Micro, Nintendo DS a DS Lite

Cartridge je kompatibilní s původním Game Boyem, Game Boyem Pocket, Color, Advance i Advance SP. Neobejdete se ale bez adekvátního bezdrátového přijímače, který se připojuje k PC přes USB port, případně existuje rovněž ve verzi pro konzole Wii a GameCube. Na cestě je dokonce přijímač pro šestnáctibitový SNES. Iannuzzi pracuje ještě na menší verzí svého zařízení. Tato cartridge primárně určená pro Game Boy Advance bude mít skromnější rozměry a bude kompatibilní i s modely Game Boy Micro, Nintendo DS a DS Lite. Cenou za poloviční velikost ale bude snížený dosah antény.

Jednotlivé moduly si můžete objednat na webu wirelessgbc.com. Stojí v rozmezí od 14 do 23 dolarů. Samotná cartridge stojí právě třiadvacet dolarů. USB přijímač kompatibilní s PC i Raspberry Pi přijde na 14 dolarů, 17 dolarů pak zaplatíte třeba za adaptér pro GameCube.

Nejde přitom o jediný podobný projekt šikovného autora. Dokázal například bezdrátově spojit dva Game Boye Advance s pomocí svých modifikovaných vysílačů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru