Dead Island 2, Deep Silver, Prokletý Dead Island 2 má opět nové autory

Prokletý Dead Island 2 má opět nové autory

THQ Nordic nakupují a plánují nové TimeSplitters. Volition pracují na dalším Saints Row

14. 8. 2019
Název: Dead Island 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 4. 2023

Společnost THQ Nordic nás dnes ráno překvapila sérií mimořádně zajímavých informací a oznámení. V první řadě se potvrdila spekulace z loňského prosince. Tehdy se objevila zpráva, že problematického Dead Islandu 2 se ujali vývojáři z Dambuster Studios, což je tým patřící Deep Silveru, který stojí za akcí Homefront: The Revolution z roku 2016. Tehdy to na Twitteru naznačil bývalý dlouholetý zaměstnanec Yageru Jan David Hassel. Nyní se tato informace potvrdila, přičemž není jasné, zda a případně jak jsou ještě do projektu zapojení předchozí autoři ze studia Sumo Digital, kteří v roce 2016 štafetu převzali po Yageru. Celý příběh prokletého pokračování jsme nedávno zmapovali a vy si ho můžete připomenout v našem podrobném tématu.

Vývojáři ze studia Volition zase pracují na novém dílu ze série Saints Row. Půjde o první plnohodnotné pokračování od vydání regulérního čtvrtého dílu z roku 2013, na který navázalo ještě samostatné rozšíření s podtitulem Gat out of Hell z roku 2015 a spin-off Agents of Mayhem, který vyšel před dvěma lety. Studio Volition bylo pod názvem Parallax Software  založeno v roce 1993 a od roku 2000 do roku 2013 spadalo pod křídla původních THQ. Po jejich krachu se týmu ujal Deep Silver. Kromě Saints Row studio proslavila mimo jiné také akční sci-fi série Red Faction.

Minulý rok získal THQ Nordic práva na značku TimeSplitters. O vytouženém pokračování se přitom spekuluje celé roky. Nyní se vydavatel pochlubil, že se k němu připojil jeden z bývalých hlavních autorů hry Steve Ellis, aby pomohl nastavit nový kurz pro tuto populární konzolovou FPS sérii, jejíž poslední díl vyšel v roce 2005. Ságu mělo na svědomí britské studio Free Radical Design a jejich akce připomínala střílečky GoldenEye 007 a Perfect Dark od Rare. Také na ní pracovali někteří bývalí zaměstnanci Rare a autoři těchto titulů. Je úsměvným paradoxem, že Free Radical Design v roce 2009 získal německý Crytek a přejmenoval jej na Crytek UK. V roce 2014 ale studio zavřel a většina jeho zaměstnanců přešla už do zmíněných Dambuster Studios, kteří v roce 2016 dokončili Homefront: The Revolution.

Německé studio Fishlabs založené v roce 2004 se proslavilo mobilní vesmírnou sérií Galaxy on Fire. Deep Silver jej získal do svého portfolia v roce 2013 a podle nejčerstvějších informací jeho vývojáři pracují na úplně nové značce a hned několika neoznámených projektech.

S autory Darksiders III vydavatel dlouho spolupracoval a nyní pod jeho křídla přešlo všech 63 zaměstnanců i práva na značky.

Ani tím ale výčet novinek nekončí. THQ Nordic nepolevují ani na poli akvizicí a plejáda jejich interních studií se nově rozrostla o Gunfire Games. S autory Darksiders III vydavatel dlouho spolupracoval a nyní pod jeho křídla přešlo všech 63 zaměstnanců i práva na značky. Šéf THQ Nordic Lars Wingefors zmínil, že tímto krokem posiluje vydavatel svůj otisk na americkém trhu, a tak je zjevné, že jeho ambice přerůstají původní víceméně evropské portfolio.

Studio Gunfire Games v roce 2014 založili bývalí vývojáři Vigil Games, kteří měli na kontě první dva díly Darksiders a vlastnilo je původní THQ. Tým sídlí v texaském Austinu. V roce 2015 Gunfire s THQ Nordic vydali Darksiders II: Deathinitive Edition a loni regulérní třetí díl. Už za pár dní bude mít premiéru jejich novinka Remnant: From the Ashes. Tým si má uchovat svou tvůrčí nezávislost a všichni jeho vedoucí zaměstnanci zůstávají na svých pozicích.

Jen v tuto chvíli Milestone podle THQ Nordic pracuje na pěti různých projektech.

Společnost THQ Nordic se zřejmě rozhodla naskočit vážněji i do kolotoče závodních her. Dalším novým studiem tohoto gigantu se totiž stal italský tým Milestone specializující se právě na závodní hry, v posledních letech převážně ty motocyklové. Studio založené v roce 1994 se sídlem v Miláně pracuje na sériích MotoGP, MXGP nebo třeba Ride. V minulosti se jeho autoři několik let podíleli na WRC a z jejich stáje pochází i arkádová značka Screamer. Jen v tuto chvíli tým podle THQ Nordic pracuje na pěti různých projektech. Od roku 2013 prodali Milestone 8 milionů kopií svých titulů.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru