Projekt Russia 2055 je prologem hry Battle After Earth

Projekt Russia 2055 je prologem hry Battle After Earth

Hra míří na Kickstarter a už tento týden se dočká otevřené pre-alfa verze

13. 3. 2019

Na začátku roku jsme vám podrobně představili hru Russia 2055, která údajně vzniká v dílně jediného člověka, čemuž je vzhledem ke kvalitě dosud uvolněných materiálů jen velice obtížné uvěřit. Zvlášť, když na hru jako jeden z prvních upozornil retweetem designér Hideo Kodžima, který se takřka ihned začal skloňovat napříč konspiračními teoriemi a řada fanoušků je přesvědčená, že Russia 2055 má co dočinění s Death Stranding. Náznaky a vodítka, která potenciálně spojují ambiciózní titul se slavným vývojářem, ale tentokrát rozebírat nebudeme – projekt Russia 2055 se totiž po měsících vyčkávání konečně hnul z místa a vše nasvědčuje tomu, že se z Twitteru již brzy přestěhuje na Kickstarter.

Vstříc fanouškům

Tato informace vychází ze změny popisku twitterového účtu autora hry – Invictus Volition – a ačkoliv kampaň na Kickstarteru ještě neběží, můžete se už nyní prokliknout na její stránku, která navíc neplní jen funkci prázdného konceptu. Naopak, je plná zajímavých detailů, z nichž v první řadě vyplývá, že Russia 2055 je pouze prologem většího celku, nazvaného Battle After Earth, na jehož dokončení bude dosavadní autor shánět peníze a potažmo i celý tým.

„V roce 2055 přeruší armády Spojených států a Ruska vojenský konflikt, aby společně bránily zemi před první invazí mimozemšťanů. Russia 2055 je futuristická vojenská singleplayerová střílečka, která už zaujala trojici herních vydavatelů a investorů. V kombinaci s vaší pomocí budeme moci brzy licencovat i konzolové verze,“ píše autor na Kickstarteru. Nepřímo tím také potvrzuje, že má Russia 2055 fungovat jako prototyp, kterého by se v případě úspěšné crowdfundingové kampaně určitě někdo rád ujal, což by mělo samozřejmě pomoct na svět i zbylé části. Pokud všechno klapne, v Battle After Earth budeme svědky neúspěšného odvrácení mimozemské invaze, která povede k nucenému exodu lidí z planety Země a ke křečovité snaze o zachování lidského druhu. Ani nová planeta ale nenabídne zrovna přívětivé podmínky k restartování civilizace a lidstvo tak bude muset sáhnout ke genetickým augmentacím, aby nehostinné podmínky vůbec přežilo.

Pokud všechno klapne, v Battle After Earth budeme svědky neúspěšného odvrácení mimozemské invaze, která povede k nucenému exodu lidí z planety Země.

Vedle popisu příběhu přidal autor hry na Kickstarter také nové gameplay video a očekávané hardwarové nároky, které překvapivě nejsou bůhvíjak vysoké. Jde ale pořád pouze o odhad, a pokud by se měla hra skutečně začít plnit dalším obsahem, je pravděpodobné, že se požadavky budou měnit. Buď jak buď, autor slibuje, že Russia 2055 poběží na procesoru i5 6600K, resp. AMD FX-8350, vystačí si s 8 GB operační paměti a grafickými kartami GeForce GTX 1050, případně Radeon RX 560. Požadovanou sestavu ale nezmiňujeme náhodou – důvod, proč byste se měli o hardware zajímat už nyní, je totiž součástí poslední informace, o kterou se autor hry s natěšenými fanoušky podělil.

Kouzlo se vytrácí

I přes to, že hratelnou ukázku z pre-alfa verze sliboval na konec února pouze těm, kdo ho sledují na Twitteru, nakonec se rozhodl, poskytnout ji od tohoto pátku zcela veřejně komukoliv. Vůbec to ale neznamená, že by jinak dostál svým slibům a followeři už měli přístup zaručen – soudě dle komentářů by zatím neměl existovat nikdo, kdo si už mohl Russia 2055 vyzkoušet, nám se ale přesto podařilo jednoho hráče objevit. Je jím ruský youtuber SabZirro, který už v neděli 3. března zveřejnil na svém kanále bezmála 17minutovou nahrávku a z velké části projekt demytizoval. Není známo, odkud se ke klíči dostal – sám zmiňuje, že si hry všimnul na ruské sociální síti VKontakte – přesto ale pre-alfa verze Russia 2055 neukazuje nic, co by bylo v souladu s nakašírováním dosavadních videí a hlavně trailerů. Samozřejmě tím netvrdíme, že hra ztrácí na zajímavosti, jen na ni budete po zhlédnutí videa určitě nahlížet střídměji a pravděpodobně již bez spojitosti s dílem Hidea Kodžimy.

I tak se ale na pátek těšíme…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru