Project Scarlett pravděpodobně značí jen jedinou konzoli

Project Scarlett pravděpodobně značí jen jedinou konzoli

Phil Spencer naznačil, že spekulace o dvou modelech nového Xboxu nemusí být pravdivé

20. 6. 2019

Jedním z hlavních témat, které se v souvislosti s Microsoftem probíralo na letošní E3, byl bezpochyby Project Scarlett. Kódové označení nového Xboxu sice nebylo plnohodnotně představeno, ale Microsoft v čele s Philem Spencerem vykládá karty na stůl a připravuje hráče na novou generaci. Přesto kolem Scarlett panuje stále mnoho otazníků, a to se zatím nemusíme bavit o konkrétních technických specifikacích nebo dokonce vzhledu.

Otázka, která fanoušky tíží v těchto dnech, se týká ujasnění, zda se za oním neurčitým označením nové konzole skrývá jeden, nebo více modelů. Vezmeme-li totiž do úvahy, že Spencer mluvil loni na E3 o budoucích konzolích v množném čísle, úvahy na téma základní a výkonnější verze nové konzole se nezdály být úplně neopodstatněné. V novém rozhovoru pro australskou mutaci Business Insider ale Spencer naznačuje, že v množném čísle mluvil z jiných důvodů.

„Minulý rok jsme mluvili o konzolích a jednu z nich jsme už uvedli. Nyní specifikujeme další,“ odpověděl Spencer. Nepřímo tím tedy řekl, že jedna z konzolí, kterou měl loni na mysli, byla bezdisková verze Xbox One S All-Digital Edition, ani v dalších odpovědích ale přímo neřekl, jak se to s Project Scarlett má. Můžeme tedy pouze odhadovat, že se v příštím roce zřejmě dočkáme jen základní revize a podobně jako v případě Xbox One X přijde vylepšená verze později.

Nejasnosti panují také kolem jména nového Xboxu, které údajně nezná v tuto chvíli ani Phil Spencer. V rozhovoru pro magazín Giant Bomb na otázku pouze opáčil: „Jak se jmenuje? Upřímně, tohle opravdu nevím… Ještě ani nemáme seznam jmen. Není to něco, na čem bychom teď pracovali.“ Za nás si ale dovolíme vyslovit určité pochybnosti nad tímto tvrzením, vzhledem k tomu, že do vydání konzole zbývá rok a půl, a ačkoliv nechceme zpochybňovat marketing Microsoftu, práce se už musely na interní rovině určitě rozběhnout. Na druhou stranu, nejde zrovna o věc, která by byla úplně směrodatná, s přihlédnutím k tomu, jak rychle si hráči na nové názvy zvykají a přijímají je za své. Ostatně, Kinect byl také dlouhou dobu projektem Natal a oficiálního potvrzení názvu jsme se dočkali až během E3 2010 s tím, že se Kinect začal prodávat v listopadu.

Jak se nový Xbox jmenuje? Upřímně, tohle opravdu nevím… Ještě ani nemáme seznam jmen. Není to něco, na čem bychom teď pracovali.

Co se týče ceny, ani tu nechtěl Spencer v rozhovoru s redaktory Giant Bomb rozebírat, i když v tomto bodě potvrdil, že na rozdíl od jména už v případě cenovky existuje určitý rámec, do kterého by se chtěli v Microsoftu vejít. Připomínáme ale situaci kolem případného uvalení vysokého 25procentního dovozního cla na výrobky z Číny, které by se mohlo v případě nových konzolí promítnout do cenovky. Řešením je samozřejmě přesun výroby mimo Čínu – jak už ostatně plánuje Apple nebo Nintendo – ale ani to nemusí být v tak krátké době logisticky možné.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru