Prodeje Days Gone možná nebyly tak vysoké

Jeff Ross počet prodaných kopií nezná a jen jej odhadl podle trofejí. Ale hra byla v PS Plus

Zdroj: Sony
8. 1. 2022
Název hry: Days Gone Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 26. 4. 2019 Platformy: , Žánr: , ,
Days Gone

Jedním z větších témat tohoto týdne se nepochybně stala prodejnost hry Days Gone. Ta byla všeobecně považována jako zklamání pro Sony. Ale ve světle aktuálního prodejního úspěchu Ghost of Tsushima se nechal Jeff Ross, který vedl vývoj Days Gone ve studiu Bend, slyšet, že je na tom “jeho” titul přinejmenším stejně dobře. Nebo dokonce ještě lépe. Jeho čísla a statistiku zpočátku nikdo nezpochybňoval, ostatně kdo by měl znát prodané kopie lépe než on? Spekulovalo se tak jen o nákladech na samotný vývoj nebo tom, jak dlouho Days Gone trvalo, než se na 8-10 milionů prodaných kopií vyhoupl a zda to mohl být kámen úrazu.

Teď se však objevily první pochybnosti, zda Jeff Ross došel ke správnému číslu, či zda, lépe řečeno, použil správnou metodu. Magazín Push Square upozornil, že uvedený počet nemusí být zcela přesný. A stejného názoru jsou nyní i další média. V rozhovoru s Davidem Jaffem totiž Ross prohlásil, že tato čísla se opírají především o zaniklou službu Gamestat, která sledovala trofeje z PlayStationu, aby odhadla, kolik přibližně lidí daný titul hrálo. Ross se sice podle svých slov pokusil zohlednit půjčené a přeprodané kopie, ale zjevně nemá k dispozici oficiální aktuální data. Otevřeně řekl, že aktuální čísla od Sony nemá.

Spousta hráčů sice sbírá trofeje, ale nejde o prodeje titulu v pravém slova smyslu, tak jak je chápe Sony a jiní vydavatelé.

Magazíny Push Square nebo Game Informer se proto domnívají, že do celkového čísla mohly mnohem zásadnějším způsobem, než Ross připouští, promluvit nikoli nové kopie, ale bazarové hry a hlavně služba PlayStation Plus, kde byla hra k dispozici. Jinými slovy by to znamenalo, že spousta hráčů sice sbírá trofeje, ale nejde o prodeje titulu v pravém slova smyslu, tak jak je chápe Sony a jiní vydavatelé. Samozřejmě by i tak zřejmě Days Gone dosáhlo na vysoké číslo, ale možná to vysvětluje, proč si Sony tak hýčká Ghost of Tsushima a pokračování Days Gone naopak nedostalo zelenou.

Ross na tyto dohady na Twitteru reagoval stručně jen s tím, že si stojí za svými čísly. Ostatní už si ale zdaleka tak jistí teď nejsou. Vyšlo také najevo, že když Jeff Ross mluvil o tom, že vedení bylo zklamané Days Gone a že nedalo šanci pokračování, nemyslel tím PlayStation ani Sony, ale vyšší management samotného studia Bend.

# horor # survival # zombie

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru