Proč nevznikne další film Tomb Raider s Alicií Vikander

Magazín The Wrap přináší podrobnosti. Problémem měl být rozpočet i spory o scénář

Zdroj: MGM
4. 8. 2022
Název hry: Tomb Raider 2 (film)

Magazín The Wrap přinesl minulý týden exkluzivní zprávu, že Alicia Vikander už nebude Lara Croft a že studio MGM ztratilo práva na pokračování filmu Tomb Raider. Namísto něj má prý vzniknout reboot a uchází se o něj různá hollywoodské studia. Teď přinesl stejný magazín podrobnosti o tom, proč byl další film zrušen a proč Metro-Goldwyn-Mayer o adaptaci přišlo.

Zdroj magazínu prozradil, že projekt nabral zpoždění kvůli plánovanému rozpočtu na poslední verzi scénáře.

Jak už bylo řečeno, kamery se měly rozjet nejpozději 1. května, ale nestalo se tak. Tohle byl prý nejzazší termín podle uzavřené smlouvy z roku 2013. Zdroj magazínu prozradil, že projekt nabral zpoždění kvůli plánovanému rozpočtu na poslední verzi scénáře. Pod tím měla být podepsaná režisérka Misha Green, autorka seriálu Lovecraftova země. Dalším problémem ale údajně měl být odlišný názor na scénář mezi představitelkou hlavní role Alicií Vikander a režisérkou.

Přitom až dosud se zdálo, že právě jejich vztah fungoval velmi dobře. Ještě před pár týdny herecká hvězda říkala, že jsou obě připravené se do projektu pustit, jakmile to půjde a věci měl zkomplikovat jen prodej studia MGM Amazonu.

Filmová společnost měla požádat vydavatele a majitele práv, kterým je až do uzavření nedávného obchodu stále Square Enix, o čas navíc. Japonský gigant ale tomuto přání nevyhověl.

The Wrap tvrdí, že studio MGM s natáčením ve skutečnosti nijak zvlášť nespěchalo a počítalo s tím, že se kamery rozeběhnou až v roce 2023 navzdory stanovenému nejzazšímu termínu. Filmová společnost pak měla požádat vydavatele a majitele práv, kterým je až do uzavření nedávného obchodu stále Square Enix, o čas navíc. Japonský gigant ale tomuto přání nevyhověl a měl s projektem ztratit trpělivost.

Všichni zúčastnění mají být výsledkem pochopitelně zklamaní, tvrdí nejmenovaný zdroj. Lidé z Hollywoodu měli být šokovaní tím, že MGM takto ztratili takovou důležitou značku, ale podle zákulisních informací je na vině liknavost studia. Změny se ale děly i ve vedení MGM a to byl další problém. Podobně jako střídání na postu režiséra a scenáristy. Původně se totiž dvojky měl ujmout Ben Wheatley, který měl vystřídat Nora Roara Uthauga, jenž natočil první film. Už v dubnu 2019 se přitom mluvilo o tom, že scénář napíše jeho manželka Amy Jump.

Warner Bros., Netflix, nebo „znovu“ Amazon?

V tuto chvíli mají být údajně mezi hlavními zájemci o práva na adaptaci Warner Bros. a Netflix. Očekává se, že o film projeví zájem také Amazon, což je ovšem – jak už bylo řečeno – majitel MGM. V této souvislosti stojí za zmínku, že pro Netflix už vzniká rovněž animovaný seriál, což by mu teoreticky mohlo pomoci.

Otázkou je, zda rozhodnutí padne dřív, než značka definitivně skončí v rukou Embaceru. A pak se nabízí otázka, zda by případně mohlo MGM své plány resuscitovat a zda by se duo Vikander-Green mohlo k filmu vrátit. Anebo třeba pod střechou jiného studia. Ani jedna ze stran však nebyla ochotná zprávu The Wrap komentovat.

Více podrobností o filmu najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru