Need for Speed Heat, Electronic Arts, Proč nejsou v Need for Speed Heat vozy značky Toyota

Proč nejsou v Need for Speed Heat vozy značky Toyota

Nechce prý podporovat ilegální závody. Dřív to nevadilo. Propaguje i Rychle a zběsile

22. 8. 2019
Název: Need for Speed Heat Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Vývojáři ze studia Ghost Games se na Gamescomu pochlubili nejen novými záběry ze hry a hlavně hratelnou ukázkou Need for Speed Heat. Při příležitosti kolínského veletrhu společnost Electronic Arts zveřejnila na oficiální webu také kompletní seznam aut, jimiž se ve hře svezeme. Najdete mezi nimi vozy značek Aston Martin, BMW, Dodge, Ferrari, Ford, Honda, Lamborghini, Mazda, Mercedes, Nissan, Porsche nebo třeba Subaru. Jak si ale pozorní fanoušci rychle všimli, ve výčtu virtuální garáže schází automobilky Toyota i Lexus.

„Naše auta najdete ve hře Gran Turismo Sport, která nepropaguje ilegální pouliční závody.“

Jeden z uživatelů Twitteru se proto zeptal oficiálního účtu automobilky, jak je možné, že ve hře její vozy chybí s tím, že jde o promarněnou příležitost. A dostalo se mu poměrně nečekané odpovědi. “Naše auta najdete ve hře Gran Turismo Sport, která nepropaguje ilegální pouliční závody,” vzkázala automobilka prostřednictvím Twitteru fanouškům. Tazatel James na to reagoval se slovy, že je to škoda, byla by to podle něj příležitost oslovit mladší publikum s touto značkou. Sám je prý fanouškem modelu Celica a vzpomíná na starší díly Need for Speed, jmenovitě větev Underground. Doplnil přitom, že doufá, že Toyota změní názor.

Hojně sdíleného tweetu si všiml i někdo, kdo komunikuje za značku Need for Speed a reagoval jen povzdechem “pfft nerds”. Ještě zajímavější ale bylo, že původní tweet od Toyoty později zmizel, i když se ho pochopitelně podařilo zachytit. Namísto něj se na účtu objevila jiná série příspěvků. V ní se píše, že automobilka je ráda, že hráči chtějí vidět její vozy ve všech populárních závodech. Přeje si prý totéž. Lidé v týmu sociálních médií britského zastoupení firmy se údajně zamilovali do aut prostřednictvím her jako TOCA, Daytona či Gran Turismo.

Momentálně ale Toyota neplánuje licencovat své modely do jiných her, než je GT Sport. Když se prý fanoušci ptají na to, proč Toyota chybí v jejich oblíbené hře, nechtějí jim dát lidé z komunikačního oddělení jen generickou odpověď. Nemají teď ale údajně lepší odpověď, nicméně ta původní nebyla správná. Těžko říct, zda proto, že nebyla pravdivá, anebo naopak právě proto, že byla až příliš upřímná. “Rádi se s vámi podělíme o naše budoucí plány, až to bude možné,” dodal zástupce Toyoty s tím, že hráči mají závodit dál, ať už v Gran Turismu, Forze nebo Need for Speed. I na to účet Need for Speed zareagoval s tím, že jejich náruč zůstává otevřená.

Tazatel, který debatu odstartoval, pak dodal, že děkuje za upřímnost, ale i když miluje sérii Gran Turismo, je proti exkluzivním licencím a připomněl nepříjemný mnohaletý kontrakt EA a Porsche, který téměř znemožnil, aby se vozy ze Stuttgartu objevovaly v jiných titulech. Podle něj to vždy image značky spíš uškodí a má nepochybně v lecčems pravdu.

Vozy Toyoty, jako třeba ikonický model Supra, se v minulosti v sérii Need for Speed objevovaly pravidelně, a to i v dílech s tématikou ilegálních pouličních závodů. Prominentní roli hrají také ve filmové sérii Rychle a zběsile.

Další fanoušci také poukazovali na pokrytectví původního smazaného tweetu. Vozy Toyoty, jako třeba ikonický model Supra, se v minulosti v sérii Need for Speed objevovaly pravidelně, a to i v dílech s tématikou ilegálních pouličních závodů. Prominentní roli hrají také ve filmové sérii Rychle a zběsile, která se rovněž věnuje stejnému tématu. Poslední dobou se navíc Toyota neobjevila ani ve hrách, které s ilegálními pouličními závody neměly nic společného, například ve Forze, takže to celé připomíná právě spíše už zmíněný případ EA-Porsche, kdy se ostatní vývojáři museli spokojit s náhradou v podobě automobilky Ruf, případně museli dostat od EA souhlas použít vozy značky Porsche ve své hře.

Vše tak ukazuje spíš na skutečnost, že reálně je důvodem absence nějaký exkluzivní kontrakt mezi Polyphony Digital a Toyotou. Vývojáři i automobilka si ostatně dlouholetou spolupráci opakovaně pochvalují s tím, že Gran Turismo přispělo i k vývoji jejích vozů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru