Immortals Fenyx Rising, Ubisoft, Proč jsou Immortals od Ubisoftu v češtině a Assassin ne

Proč jsou Immortals od Ubisoftu v češtině a Assassin ne

Víme, proč mytologická výprava dostala přednost. Na Switchi může být bez lokalizace

Zdroj: Ubisoft
14. 9. 2020
Název: Immortals Fenyx Rising Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 12. 2020 Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2020

Když vyšlo najevo, že Assassin’s Creed Valhalla nebude mít české titulky, řada hráčů to automaticky považovala za definitivní stopku pro naše lokalizace. Alespoň na čas. Ostatně v češtině nebudou ani Watch Dogs: Legion nebo Far Cry 6. Jak se ale mělo ukázat, neznamená to, že neexistují výjimky. Jednou z nich je i řecké mytologické dobrodružství Immortals Fenyx Rising dříve známé jako Gods and Monsters.

Překlad objednaný před stopkou

Jak se potvrdilo už během uplynulého týdne, budoucí hráči Immortals se mohou těšit na překlad hry. Tato informace se nejprve objevila na oficiálním webu Ubisoftu, aby ji následně potvrdil i český distributor hry, tedy společnost Playman. Proč právě čeština pro Immortals Fenyx Rising dostala zelenou, když Assassin, Watch Dogs nebo Far Cry nikoli, ptala se řada hráčů. Někteří dokonce zpochybňovali smysluplnost tohoto kroku.

Odpověď je ale celkem jednoduchá. V první řadě je třeba si uvědomit, že o lokalizaci se rozhodlo už mnohem dřív. Že bude hra obsahovat české titulky, se řešilo už po jejím představení loni v červnu na E3. Znovu jsme tuto skutečnost připomínali letos v lednu v našem přehledu titulů, které vyjdou v češtině. “Rozhodlo se o tom už před stopkou Ubisoftu,” řekl nám Peter Kučera z Playmanu.

Nad Switchem se stále vznáší otazník

To ale není jediný důvod. “Ta hra není, respektive neměla být tak velká,” zmiňuje další. Jak dobře víme, titul Immortals se nakonec zvětšil co do rozsahu, ale na rozhodnutí už to nemělo vliv. A pak tu byl ještě jeden důvod, proč čeština dostala zelenou, o němž bohužel není možné mluvit. V každém případě nesmíme zapomínat na to, že hra byla odložena a původně měla vyjít v termínu blízkém ostatním lokalizovaným hrám.

Stejně jako další hráče i nás zajímalo, zda se lokalizace objeví skutečně na všech platformách. Bude tedy i na Switchi? “Zatím to vypadá, že ne,” uvedl Peter Kučera s tím, že tuto informaci se aktuálně pokouší Playman ověřit, aby měli čeští a slovenští hráči co nejdřív jasno. O výsledku vás samozřejmě budeme informovat. Byla by to obrovská škoda, kdyby už hotový překlad na tuto platformu nedorazil.

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru