Proč hráči věří, že se Battlefield na podzim vrátí do Pacifiku

Proč věříme, že se Battlefield na podzim vrátí do Pacifiku

Kdo si libuje v historických citátech, má prý jasno. A nevadí, že vodítkem je citát smyšlený

27. 3. 2019

Videoherní svět je plný náznaků a kryptických zpráv, které mají fanoušky přimět spekulovat. A už tím se pochopitelně komunita baví. Pojďme si jednu takovou tajuplnou teorii probrat a vysvětlit si, odkud se vzala. Vývojáři z DICE nastínili v novém příspěvku své další budoucí plány stran nového obsahu. Zatím bez jakéhokoli doprovodného obrázku a podrobností slíbili, že na podzim se hráči dočkají páté kapitoly s podtitulem Awakening the Giant, jejíž popisek odkazuje k tomu, že se dočkáme invaze do nového válečného dějiště.

Do Pacifiku jsme se už vypravili ve hrách Battlefield 1942 a 1943, ale také v konkurenčních akcích Medal of Honor: Rising Sun (2003), Medal of Honor: Pacific Assault (2004) či Call of Duty: World at War (2008).

A hráči začali okamžitě spekulovat, že půjde o válku v Pacifiku. Pro někoho zcela náhodně, ve skutečnosti má ale tahle domněnka logickou oporu. Ale hezky popořadě. Krátký text láká, že se máme připravit na pozemní, námořní i vzdušnou bitvu v úplně nových kulisách s tím, že na podzim v páté kapitole probudíme obra. Autoři škádlí fanoušky otázkami: “Tak kam vás kapitola 5 vezme? Kde budete bojovat a kým budete?” Prý až čas odpoví, co z největšího konfliktu v dějinách uvidíme. A dodávají, že si můžeme být jistí, že pátá kapitola opravdu rozšíří naše obzory, pokud jde o druhou světovou válku.

Jenže čekat možná není třeba. Vše ukazuje na to, že se vydáme do Tichomoří. Sem jsme se už pochopitelně v rámci série Battlefield vypravili. A ne jednou. Už v roce 2002 prostřednictvím prvního dílu s letopočtem 1942 v názvu i v roce 2009 prostřednictvím Battlefieldu 1943. Ale také v konkurenčních akcích – Medal of Honor: Rising Sun (2003), Medal of Honor: Pacific Assault (2004) či Call of Duty: World at War (2008). Přesto se jedná o neokoukanou kulisu, která si jistě zaslouží více prostoru.

I fear all we have done is to awaken a sleeping giant and fill him with a terrible resolve.

Důvod, proč skalní fanoušci věří, že cílovou destinaci už DICE vlastně prozradili, je samotný název páté kapitoly – Awakening the Giant. Podzimní obsahový nášup se totiž velmi pravděpodobně odvolává slavný domnělý citát, který zazněl ve filmu Tora! Tora! Tora! z roku 1970 pojednávajícím o útoku Japonců na Pearl Harbor v roce 1941: “I fear all we have done is to awaken a sleeping giant and fill him with a terrible resolve.” Ten ve snímku pronese japonský admirál Isoroku Jamamoto a zazní i ve filmu Pearl Harbor z roku 2001.

Všeobecně se však pochybuje, že jej Jamamoto takto pronesl, i když je mu přisuzován a může víceméně zachycovat jeho pocity a přesvědčení stran zatažení Spojených států do války. Právě Amerika má představovat onoho spícího obra. Pro nás je ale důležitější, že se s ohledem na proslulost citátu skutečně velmi pravděpodobně jedná o důvěryhodnou indicii, kde narukujeme příště. Rozšířily by se tím i řady zúčastněných stran, na což DICE lákali od začátku a stále je ve vzduchu i přání, abychom se vypravili rovněž na východní frontu a do bojů vstoupila sovětská rudá armáda.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru