Příští týden vyjde demo první hry pro Intellivision Amico

Příští týden vyjde demo první hry pro Intellivision Amico

Samotná konzole se začne prodávat až za rok, ale exkluzivní demo se objeví na mobilech

29. 11. 2019

Retro konzole Intellivision Amico má sice dorazit na trh až v říjnu příštího roku, ale první z her pro tento systém si mohou potenciální zájemci vyzkoušet už v prosinci. Moon Patrol: The Milky Way Chronicles bude jedním z launchových titulů a jedná se o vylepšenou verzi multiplatformní arkádové klasiky z roku 1982, která se objevila na celé řadě domácích systémů. Modernizovaný počin však nebude k dispozici pro každého. Hudebník, skladatel a herní nadšenec Tommy Tallarico, který za comebackem společnosti Intellivision stojí, prozradil podrobnosti na Twitteru.

Demo se objeví už 3. prosince a jeho vydání připadá na 40. výročí premiéry původní konzole Intellivision od Mattelu z roku 1979. K tomu, abyste si ho zahráli, ale musíte udělat hned dvě věci. Jednak si speciální AR aplikaci a hlavně si koupit oficiální triko. Na něm se nachází symbol, s jehož pomocí hru spustíte. Bude zajímavé zjistit, jakým způsobem budou mít autoři vyřešenou “protipirátskou ochranu”, každopádně jde ale o velmi netradiční způsob marketingu. Pravděpodobně až příliš komplikovaný a překombinovaný na to, jak specifickou skupinu zákazníků se Amico snaží oslovit. Takové demo působí spíš jako bariéra.

Pokud nemíníte čekat a chcete si udělat představu, jak budou vypadat hry na této retro konzoli, podívejte se na starší upoutávku. V ní se v rychlém sledu mihne 17 exkluzivních titulů, které prozrazují, že tento systém, který chce znovu spojit u hraní rodinu a přátele, bude mít pravděpodobně ještě komplikovanější pozici než Atari VCS.

Hlavním lákadlem konzole má být nové plnohodnotné pokračování akční plošinovky Earthworm Jim od původních autorů. Amico se má prodávat asi za 200 dolarů, bude obsahovat pět předinstalovaných her a 40 dalších má být od uvedení k dispozici ke stažení. Hry mají být určené pro všechny věkové kategorie, budou prý snadné na pochopení i na ovládání. Jednotlivé tituly se budou prodávat za 3 až 10 dolarů a nebudou obsahovat DLC, loot boxy, reklamy ani mikrotransakce.

Součástí konzole budou dva ovladače, další mohou suplovat běžné mobily. Všechny hry musí mít nízký věkový rating, nesmí obsahovat krev, zbytečné násilí, sex, vulgarity ani další nemravnosti. Amico má také aktivně podporovat kooperaci a gaučový multiplayer, na který se zaměří vývojáři softwaru. To vše podle společnosti Intellivision ve snaze vrátit časy, kdy se před obrazovkou a prvními konzolemi scházela bez rozdílu a bez ostychu celá rodina – děti, rodiče i prarodiče, aniž by pro ně byly hry příliš komplikované.

Vše od designu po ovládání má být maximálně jednoduché, praktické a srozumitelné.

Amico chce nabídnout klasické retro, modernizované klasiky i nové nezávislé hry. I v tomto smyslu mu bude největší konkurencí VCS od Atari. Vše od designu po ovládání má být maximálně jednoduché, praktické a srozumitelné. Novinka se samozřejmě inspirovala původní konzolí, ale její ovladač nabízí i dotykové a pohybové ovládání nebo vibrace. Osvojit si ho má každý, kdo zvládne ovládat telefon nebo televizi. K jedné konzoli půjde připojit až 8 ovladačů.

Samotný systém přijde na trh v několika barevných variantách a i na pohled jde o velmi netradiční zařízení. Kombinuje v sobě prvky nostalgie i futurismu, což neocení určitě každý. Zejména pokud chcete, aby se konzole “schovala” někde nenápadně u televize a příliš nevyčnívala.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru