Příští týden vychází slovenský mix Maria a Zeldy

V logické plošinovce YesterMorrow budeme cestovat časem ve snaze zachránit celý svět

Zdroj: Bitmap Galaxy
28. 10. 2020
Název hry: YesterMorrow Vývojář: Datum vydání: 5. 11. 2020 Platformy: , , , , Žánr: ,

Loni v únoru jsme na Vortexu psali o zajímavé slovenské hře YesterMorrow, kterou samotní autoři na svém webu přirovnávali k mixu Maria a Zeldy. Od té doby jsme se titulu nevěnovali, ale o to příjemněji nás dnes překvapila zpráva bratislavského týmu Bitmap Galaxy, že YesterMorrow vychází už 5. listopadu a toto oznámení samozřejmě doprovodil i nový trailer.

Jde o logickou plošinovku, která se, jak už ostatně název napovídá, točí okolo cestování časem. Hráč podle vývojářů získá šest speciálních schopností, s jejichž pomocí překonává stále těží výzvy. Hlavní hrdinkou je dívka jménem Yui, která se vydá do minulosti, aby zachránila svou rodinu a změnila osud světa, v němž zavládla nekonečná noc. Je proto potřeba opravit záhadné hodiny, které ovládají běh času.

Navštívíme čtveřici různorodých tématických ostrovů a musíme se naučit jak s pomocí cestování časem překonat všemožné překážky.

Příběhová hra pro jednoho hráče míchá 2D plošinovku s akčními pasážemi a logickými hádankami. Navštívíme čtveřici různorodých tématických ostrovů a musíme se naučit jak s pomocí cestování časem překonat všemožné překážky. Naším úkolem je osvobodit unesenou rodinu a zjistit, co se stalo se samotným sluncem. Během své pouti narazíme na desítky tvorů a utkáme se se sedmi bossy.

Protože budeme procházet svět ve dvou časových rovinách, máme využívat prostředí v náš prospěch. V minulosti bude svět idylicky klidný a v budoucnosti zničený a nebezpečný. Hledat můžete i skryté oblasti. Ačkoli se jedná o logickou plošinovku, tým slibuje bohatý příběh plný zajímavých postav.

Vývojáři se také chtějí vyhnout zbytečnému násilí, a proto má být klíčem k úspěchu spíš vaše obratnost a řešení puzzlů než přímá konfrontace. Střídání dne a noci má vliv nejen na podobu světa, ale rovněž na hratelnost, protože temnota láká nebezpečnější tvory, jak si asi dokážete sami představit.

YesterMorrow nabídne dva konce a až 10 hodin zábavy, odhaduje studio Bitmap Galaxy. Vizuálně okouzlující titul míří na PC, PS4, Xbox One i Switch. Hra se bude prodávat za 20 dolarů a nechybí slovenské titulky.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru