Hobo: Tough Life, Perun Creative, Příští týden vychází český simulátor bezdomovce

Příští týden vychází český simulátor bezdomovce

Městské survival RPG Hobo: Tough Life po víc než pěti letech ve vývoji míří do finále

Zdroj: Perun Creative
8. 4. 2021
Název: Hobo: Tough Life Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 13. 4. 2021

Česká hra Hobo: Tough Life vstoupila do early accessu na Steamu už v červenci 2017. Na příští týden ale připadá vydání plné verze, konkrétně na úterý 13. dubna. Hobo je velmi zjednodušeně řečeno simulátor bezdomovce, přesněji by se hra dala popsat jako městský survival s prvky RPG. Sami nebo s kamarády se pokusíte přežít v ulicích fiktivního města Praslav, které je jakousi směsí různých českých reálií a míst.

Není to titul, v němž se musíte zabavit sami a takříkajíc si napsat vlastní příběh. Hobo: Tough Life má jedinečnou zápletku i úkoly a další aktivní postavy.

Jak sami autoři říkají, můžete žebrat i krást, ale hlavně se musíte najíst a přežít zimu. I bez střechy nad hlavou je třeba zůstat v teple, v suchu a mít plný žaludek. Můžete onemocnět a dbát musíte i na osobní hygienu. Autoři upozorňují, že vše má v jejich světě následky. Nejde nicméně o sandbox, který si často hráči se survival žánrem pojí. Není to titul, v němž se musíte zabavit sami a takříkajíc si napsat vlastní příběh. Hobo: Tough Life má jedinečnou zápletku i úkoly a další aktivní postavy, z nichž se mohou stát vaši spojenci, anebo naopak nepřátelé.

Ani tady ale nechybí stavba a budování. Podle autorů se studia Perun Creative nemusíte pospávat na lavičkách, ale zkonstruovat si vlastní přístřešek. A nakonec se můžete stát třeba i králem bezdomovců, pokud se vám podaří sjednotit dříve znesvářené skupinky.

I když svět lidí bez domova zpracovávají autoři s nadsázkou, je podle nich řada příběhů inspirovaná skutečnými osobami a událostmi. “Snažili jsme se, aby měla hra určité informativní prvky, a rozhodně jsme problematiku nebrali na lehkou váhu,” říkají Perun Creative. Současně ale chtěli, aby se hráči u titulu bavili, takže se občas realitě záměrně vzdalují.

Hra v tuto chvíli míří jen na PC a early access verze se na Steamu těší velmi pěknému hodnocení. Titul se tu prodává za 21 eur. V budoucnu by ale mohlo dojít také na další platformy. Pokud vás Hobo zaujal, možná budete chtít sáhnout spíš po speciální sběratelské edici se soundtrackem, mapou, zmijovkou a placatkou.

Autoři na hře usilovně pracují od roku 2015 a my ji už předem blahopřejeme k tomu, že svůj projekt dotáhli do finále. A velmi jim i hráčům přejeme, aby se povedl. Jestli se chcete o Hobo: Tough Life dozvědět více, můžete se podívat třeba na náš stream z loňského ledna, anebo se zaposlouchat do rozhovoru s Romanem Valentou ze studia Perun Creative.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru