Kerbal Space Program 2

Příští rok vyjde pokračování Kerbal Space Program

První ukázka slibuje nejen krásy vesmíru, ale také neúspěchy a smrt dekompresí

21. 8. 2019

Cesta ke hvězdám je v nezávislém titulu Kerbal Space Program lemována neúspěchy stejně tak, jako byla pouť k hotové hře vedena skrze program předběžného přístupu. Proces to může být náročný a dlouhý, ovšem s dostatkem píle není nedosažitelný. Vývoj hry trval 4 roky, dlouhá cesta se ale autorům bohatě vrátila a hra zobrazující netradiční podobu vesmírného programu jen na Steamu zaujala miliony hráčů po celém světě. Po dokončení hry ale zájem o značku neupadá a vydavatel Private Division spadající pod křídla Take-Two Interactive se rozhodl rozjet práce na pokračování Kerbal Space Program 2, jehož vývoj vede tým Star Theory Games.

To je změnou oproti původní hře, pod kterou bylo podepsáno studio Squad. Tvorba druhého dílu by ale dle vyjádření tvůrců originálu měla být v dobrých rukách: „Jsme rádi, že můžeme říci, že Star Theory Games jsou kromě fanoušků KSP chápajících výjimečnost hry i zkušenými vývojáři s vlastním portfoliem her.” Jen o respektu k původní hře to ale samozřejmě nebude a tvůrci chystají několik zajímavých novinek, kterými chtějí nejen přilákat původní fanoušky, ale s kterými chtějí také získat pozornost i těch nových.

Hráči budou moci nově budovat ve vesmíru kolonie, které slibují přidat další vrstvu hratelnosti v podobě neokoukaných možností staveb i zcela nových výzev. Chybět za další vedle vylepšené grafiky samozřejmě nesmí také nové součástky, druhy paliv i jiné motory a další přídavky do portfolia toho, co mohou hráči při budování využívat. Stavění komplexních zařízení a konstrukcí bude také možné i bez vlivu gravitace, čímž se možnosti hry opět o něco rozšíří. A v neposlední řadě slibují autoři zapracovat i na vylepšení tutoriálu hry.

Nejdůležitější asi je ale to, že Kerbal Space Program 2 přinese oficiální podporu multiplayeru. Společnými silami se už šance na přežití a úspěšný průzkum i těch nejvzdálenějších končin vesmíru bude moci přeci jen o trochu zvýšit, optimismem bych ale raději šetřil. Exploze lze ostatně spatřit nejen v traileru, ale i v přiložené galerii. Zato původní vývojáři z týmu Squad jsou ze stavu značky i z její budoucnosti nadšení ažaž a oním optimismem vyloženě hýří. Ostatně byl to právě titul Kerbal Space Program, který je po finanční stránce zajistil. Více už můžete spatřit v přiloženém vývojářském deníčku, který mimo jiné poodhaluje i to, jakým způsobem tvůrci spolupracovali se skutečnou věděckou komunitou. Fanoušci hry ale již dávno ví, že tento titul se zelenými mužíčky není jen o humoru a je postavený na promyšleném základu našeho světa.

Kerbal Space Program má vyjít na jaře příštího roku, nejpozději však do konce aktuálního fiskálního roku Take-Two, tedy do konce března. Nejprve hra dorazí na PC, nedlouho poté se dočkají i hráči na Xbox One na PS4.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru