Přípravy Gamescomu pokračují podle plánu

Přípravy Gamescomu pokračují podle plánu

I přes aktuální zákaz pořádat v Německu hromadné akce může být veletrh událostí roku

Zdroj: Koelnmesse
16. 3. 2020

Taipei Game Show, zrušeno bez náhrady. PAX East, proběhlo bez většiny vývojářů. GDC, zrušeno s příslibem online přednášek. EGX Rezzed, zrušeno bez náhrady. E3, zrušeno s příslibem online konferencí a ukázek z her… Poměrně nelichotivý seznam, zvlášť když mají být v letošním roce představeny nové konzole, co říkáte? Přesto naděje neumírá a kdo ví, třeba se všichni sejdeme v srpnu na Gamescomu, kterému se i díky pozhasínání šancí na předchozí veletrhy naskýtá možnost, být letošní herní událostí číslo jedna. Alespoň tak to dosud vidí organizátoři, kteří utvrdili hráče a fanoušky videoher, že přípravy probíhají podle plánu a aktuální problémy ve světě i v Německu zatím pořádání veletrhu v Kolíně nad Rýnem neohrožují.

„Dne 10. března zakázalo město pořádání hromadných akcí pro více než 1000 návštěvníků s platností do 10. dubna. Vzhledem k tomu, že se Gamescom koná až na konci srpna, zatím nejsme tímto nařízením ovlivněni,“ říkají organizátoři ve svém prohlášení. Dodávají pak, že se po pečlivém vyhodnocení a zvážení celé situace rozhodli pokračovat v přípravách tak, jak bylo předem plánováno a jednoduše počkají, jak se situace vyvine. Uvádí také, že jsou pochopitelně připraveni řídit se doporučením způsobilých autorit, a pokud nakonec dojde k odkladu, či zrušení veletrhu, jsou na tuto eventualitu připraveni. „Pokud bude veletrh odložen, nebo dokonce zrušen ze strany výstavní správy, všechny vstupenky budou kupujícím vráceny. Voucherům propadne platnost a budou znovu aktivovány až pro nově naplánovanou událost,“ říkají pořadatelé. Není tedy důvod obávat se, že by měly vstupenky propadnout, navíc stále existuje šance, že se Gamescom uskuteční v plánovaném termínu a bude plnit formální roli E3 i GDC dohromady.

Konec letních prázdnin je skvělým obdobím pro připomenutí, co se chystá na blížící se podzimní sezónu a na blízké propojení s hráči by mohly slyšet i ty společnosti, které v posledních letech nabraly spíše komunitní kurz.

Už v loňském roce překvapil moderátor Geoff Keighley smělým plánem, uspořádat na úvod veletrhu vlastní show Opening Night Live, která se bude letos opakovat a mohla by mít i s uvolněným rozpočtem z E3 mnohem velkorysejší rozměr. Není navíc tajemstvím, že by se Keighley neúčastnil letošního veletrhu v Los Angeles, ani kdyby nedošlo k jeho zrušení, takže i odtud může pramenit jistá motivace, věnovat Gamescomu veškeré možné úsilí. Konec letních prázdnin je pak skvělým obdobím pro připomenutí, co se chystá na blížící se podzimní sezónu a na blízké propojení s hráči by mohly slyšet i ty společnosti, které v posledních letech nabraly spíše komunitní kurz. Německý veletrh navíc v loňském roce podpořila svou účastí i společnost Sony, a kdyby měla k dispozici prostor – třeba v rámci Keighleyho show, rozprostřené do všech výstavních dní – třeba by spatřila v návštěvě smysl.

Kromě zahájení prodeje vstupenek minulé úterý však v tuto chvíli neexistuje žádná konkrétní zpráva, která by výše uvedené domněnky potvrzovala. Počet nakažených v Německu navíc každým dnem velmi rychle stoupá a v tuto chvíli nedokáže nikdo přesně odhadnout, jak se bude pandemie vyvíjet. Odborníci jsou velmi opatrní v přisuzování zázračných účinků teplejšímu počasí a některé z vážných scénářů mluví o krizi trvající mnoho měsíců i celý rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru