Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Ubisoft, Prince of Persia: The Sands of Time Remake se odkládá

Prince of Persia: The Sands of Time Remake se odkládá

Víme, jak dlouhá bude konzolová exkluzivita her Deathloop, Ghostwire: Tokyo a Project Athia

Zdroj: Ubisoft
8. 12. 2020

Remake Prince of Persia: The Sands of Time vyjde později. Společnost Ubisoft oznámila, že aktualizované verze pro PC, PS4 a Xbox One se nedočkáme 21. ledna, jak původně oznámila, ale až 18. března. Autoři se stejně jako jejich řada kolegů odvolává na mimořádné okolnosti roku 2020 s tím, že na dokončení hry potřebují více času. Jde podle nich o správné rozhodnutí, aby se ujistili, že výsledek bude stát za to. V oficiálním oznámení v české verzi je přitom pozoruhodná chyba, která z princezny Farah udělala “muže”.

Vylepšené verzi The Sands of Time jsme se důkladně věnovali po jejím oznámení a rozebírali jsme i kritiku, která se snesla na studio Ubisoft Pune, které remake vede. Mnozí se domnívali, že důvodem slabší grafiky je skutečnost, že jde o první titul, který indický tým sám řídí. Ubisoft ale opakovaně bránil autory s tím, že podoba Prince je podřízena výhradně záměrné stylizaci.

Konzolová exkluzivita 1 až 2 roky

A když už je řeč o termínech, za zmínku stojí i další tři tituly, které se přišly na přetřes v noci na dnešek. U nich ovšem nejde o odklad nebo datum vydání v pravém slova smyslu, ale délku časové exkluzivity. Z nového videa Sony vyplývá, že akce Deathloop od studia Arkane a Ghostwire: Tokyo od Tango Gameworks budou mít konzolovou exkluzivitu po dobu minimálně 12 měsíců od vydání PlayStation a PC verze. Oba tituly vydává Bethesda Softworks.

Na Project Athia od Luminous Productions (Final Fantasy XV) si případní zájemci z řad hráčů na Xboxu počkají ještě déle. Hra sice bude opět dostupná na PC společně s PlayStationem, ale na konkurenčních konzolích se nemá objevit přinejmenším 2 roky od vydání hry pro PS5. Zatímco Deathloop vyjde letos 21. května a Ghoswite: Tokyo někdy v průběhu letošního roku, Project Athia zatím nemá stanové ani přibližné datum vydání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru