Přichází další náznaky večerních oznámení her pro PS5

Polyphony lákají na GT, skladatel hudby v Horizonu se těší na večer a mluví se i o Crashovi

Zdroj: Sony
11. 6. 2020

Dnešní den jsme načali výčtem her, které by se mohly objevit na prezentaci prvních titulů pro PlayStation 5. V mnoha případech jde o téměř jisté tipy, zakládající se na řadě předchozích spekulací a náznaků, zdá se však, že až do večerního vypuknutí celé akce jejich přísun nepřestane. Zajímavé ovšem je, že pozvánky na dnešní večer zveřejňují na sociálních sítích zástupci jednotlivých studií a nenápadně naznačují, že právě o jejich klíčovém titulu se bude už za několik hodin mluvit. Navazujeme proto na ranní seznam a přinášíme čerstvou vlnu příspěvků od Polyphony Digital nebo hudebního skladatele soundtracku k Horizon Zero Dawn, dále se objevily zkazky o délce celé prezentace, vyvrácen byl noční „únik“ ceny PlayStationu 5 a krátkou chvíli byly inzerovány nové reklamní produkty s Crashem Bandicootem.

Cena konzole

Začněme od Amazonu, který se v noci postaral o značný rozruch kvůli zápisu PlayStationu 5 do své databáze. Obchod hlásil, že 500GB, 1TB a 2TB verze konzole přijde na shodných 599 liber – v přepočtu bezmála 18 000 Kč – a i když se už samotná informace o ceně zdála mírně podezřelá, hráčům to nezabránilo v živé diskuzi. Mluvilo se pak i o ceně jednotlivých her pro nové konzole, které se s obecným zápisem rovněž objevily na Amazonu. Tituly od Konami, Bethesdy či Rockstaru totiž měly podle zmiňovaného obchodu přijít na 70 liber – přibližně 2000 Kč – což je o deset liber více než je cena her pro současnou generaci konzolí. Nic z toho ale nemá podle aktuálního vyjádření Amazonu pro IGN platit, když úniky z databáze označil zástupce společnosti za chybu. „Konzole coby neexistující produkt byla oceněna neexistující cenou,“ řekl mluvčí konkrétně.

Pozvánka od autora Gran Turisma

Přesuneme-li se ke zmiňovaným studiím a hrám, začít můžeme u šéfa vývojářů z Polyphony Digital, autorů Gran Turisma. O tom, že by se nový díl mohl dnes večer dočkat svého představení, jsme mluvili už ve včerejším novinkovém souhrnu. K úvahám nás vedla ochranná známka na produkt pojmenovaný jednoduše Gran Turismo, která byla zaregistrována k původnímu datu prezentace her pro PlayStation 5 – 4. června. Dalším dílem do mozaiky proto může být pozvánka na večerní akci, kterou Kazunori Jamauči zveřejnil na svém Twitteru. Vyložit si ji můžeme jako zdvořilost, kterou šéf studia spadajícího pod Sony udělá tak jako tak, fanoušci si ale tento krok nevysvětlují jako náhodu.

Uvidíme Horizon Zero Dawn 2?

Podobně pak přistupují i k pozvánce od skladatele hudby pro Horizon Zero Dawn Jorise de Mana. Sdílel příspěvek britské centrály Sony o tom, že už dnes proběhne několikrát avizovaná prezentace, a přidal následující komentář: „Jsem nadšený! Copak nám asi dneska večer představí…“ Jistě, stejně jako v případě Jamaučiho to nemusí nic znamenat, o pokračování Horizon Zero Dawn se ale horlivě spekuluje a blížící se uvedení PC verze prvního dílu by mohlo být součástí plánované reklamní kampaně.

Reklamní produkty s Crashem

V úvodu jsme vám také slibovali nové informace o Crashovi a skutečně – dočkali jsme se jich prostřednictvím webové prezentace distributora sběratelských karetních her, deskovek a příslušenství BlackFire. Na krátkou chvíli se totiž v zápisu reklamních produktů objevila celá sada hrníčků, čepic, přívěšků, šál a odznáčků s motivy Crashe Bandicoota a Coco. Fakt, že byla nabídka podle informací magazínu PushSquare obratem stažena, dává vytušit, že se mohl někdo v BlackFire splést s načasováním a večer skutečně k nějakému oznámení dojde a roli by v tom nemusela hrát ani skutečnost, že značka nepatří Sony, nýbrž Activisionu. Jak je dobře známo, Crash Bandicoot je dlouhodobým maskotem konzole PlayStation a další díl by po remasterech původní trilogie a Crash Team Racing dával smysl i stran dobře naladěného publika.

Zdroj: PushSquare

Jedna, nebo dvě hodiny?

Poslední zmínka se týká délky večerní prezentace, o níž už koncem května mluvil prezident Sony Interactive Entertainment Jim Ryan. Na blogu PlayStationu uvedl, že se můžeme těšit na hodinu a kousek trvající show, ve výsledku nás ale možná čekají výživné dvě hodiny. Informace, kterou však zatím nikdo ze Sony přímo nekomentoval, pochází z pozvánky v menu konzole PlayStation 4. Jak vidíte na obrázku, The Future of Gaming by měl trvat v daném časovém pásmu, odkud obrázek pochází, od 15 do 17 hodin, je však možné, že bude závěr přenosu vyplněn nějakou formou rekapitulace a už se v něm nebude nic nového oznamovat, ani představovat. Na každý pád uvidíme už za pár hodin, náš přenos startuje ve 21.45 na našem youtubovém kanále.

Zdroj: MP1ST.com

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru