Přibývají zdroje, informující o nové verzi Nintenda Switch

Přibývají zdroje, informující o nové verzi Nintenda Switch

K Wall Street Journal se připojuje Nikkei, kdy se můžeme Switch Lite dočkat?

1. 2. 2019

Loni v říjnu se na webových stránkách The Wall Street Journal objevila zpráva, že Nintendo chystá přepracovanou verzi své hybridní konzole Switch. Revize má být podle informací The Wall Street Journal menší a levnější, což by mělo Nintendu pomoct v zachování prodejního potenciálu konzole i rozšíření pole potenciálních zákazníků. Nově se v podstatě shodná informace objevuje na stránkách japonského finančního deníku Nikkei a analytici jsou přesvědčení, že nejsme daleko jak od samotného odhalení konkrétních plánů, tak od vlastního vydání.

Podle Nikkei mělo Nintendo v nedávné době informovat několik svých dodavatelů, že již brzy odhalí plány na menší verzi Switche, která bude zaměřená na handheldový režim konzole a tudíž i možnost hrát na cestách. Ačkoliv nejsou redaktoři Nikkei dále příliš specifičtí, uvádí také, že podle jejich zdrojů přijde konzole o některé prvky a je proto možné bavit se o tom, že odlehčenou revizi Switche nebude možné připojit k televizi. Se sníženou cenou a ryze handheldovým charakterem by ale mohla konzole jednak oslovit nové hráče a jednak začít plnit roli nástupce Nintenda 3DS. Hodilo by se to i s ohledem na jiné zprávy, které hovoří o zpomalování prodejů 3DS a nutnosti přepočítávat obchodní plány. Konkrétně se předpověď pro končící fiskální rok 2018 snížila z 4 milionů prodaných 3DS na 2,6 milionů a vzhledem ke stáří konzole – bezmála 8 let – je skoro jisté, že nástupce je potřeba.

Menší verze Switche má být zaměřená na handheldový režim konzole a možnost hrát na cestách.

Pro Nintendo by tento krok znamenal i rychlé unifikování softwaru, vzhledem k tomu, že by obě verze konzole zůstaly výkonnostně na podobné úrovni a byly by schopné bez výraznějších kompromisů sdílet knihovnu her. Souvisí s tím i další informace Nikkei, hovořící o vylepšení nebo dokonce přepracování služby Nintendo Switch Online, případně jejích konkrétních částí, což by mohlo ještě posílit celý ekosystém a dát konzoli jasnější budoucnost. Pokud se ptáte, kdy by se tak mělo dít, není bez zajímavosti poukázat na to, že uběhl celý leden a navzdory spekulacím jsme se nedočkali žádného Nintenda Direct. Plány na novou revizi konzole tak mohly teoreticky vstoupit i do načasování tradičního informačního videa, které by mohlo přijít blíže ke konci fiskálního roku – tedy do konce března. Samotná konzole by pak podle analytiků Nikkei mohla dorazit už v létě, nejpozději však na podzim.

Nakolik jsou úvahy a informace nejmenovaných zdrojů The Wall Street Journal nebo Nikkei pravdivé, si musíme počkat. Stejně jako na vyjasnění slov rezidenta Nintenda Šuntara Furukawy, který v polovině ledna vyvracel, že by se mělo Nintendo Switch dočkat nástupce. Je ale pravděpodobné, že se v překladu ztratilo upřesnění, nakolik tím myslel skutečně novou konzoli a nakolik pouze přepracovanou verzi tak, jak se stalo u několikrát zmiňovaného 3DS, resp. jeho předchůdce.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru