Help Will Come Tomorrow, Klabater, Příběhový survival nás vezme do mrazivé sibiřské divočiny

Příběhový survival nás vezme do ledové sibiřské divočiny

Nehoda vlaku spojí postavy různého třídního původu. Budete řešit vztahy i předsudky

26. 9. 2019
Název: Help Will Come Tomorrow Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Pomoc dorazí zítra, věří hrdinové nové stejnojmenné originální příběhové survival hry zasazené do Ruska roku 1917. Na titulu pracuje polské studio Arclight Creations a zavede nás do neobyvatelné sibiřské divočiny, v níž skupina přeživších čelí následkům záhadné nehody vlaku na Transsibiřské magistrále. Vaším úkolem bude pomoci jim překonat nepřízeň počasí a další nebezpečí tak dlouho, dokud nedorazí v úvodu zmíněná pomoc. Kromě skutečných překážek ale čelí i vlastím slabostem a předsudkům, lákají vývojáři na zajímavou základní premisu hry Help Will Come Tomorrow.

Jak prý brzy zjistíme, pro úspěch ve hře bude nutné osvojit si nejen techniky přežití, ale také pochopit osobnost postav, udržovat mezi nimi dobré vztahy, zmírňovat konflikty a pečovat o morálku.

Příběh spojí nesourodou skupinku postav různého společenského původu, které se musí spojit a často činit i rozhodnutí, která se protiví jejich přesvědčení. Zda přežijí, nebo ne, případně za jakou cenu, to už má záležet výhradně na nás. Naším základním úkolem bude udržet je naživu a uspokojit jejich základní potřeby. Musí mít jídlo i pití, teplo, nějaké místo k odpočinku a v neposlední řadě je třeba zajistit jejich bezpečí. Není toho prostě málo.

Ani to ale samo o sobě stačit podle autorů nebude. Jak prý brzy zjistíme, pro úspěch ve hře bude nutné osvojit si nejen techniky přežití, ale také pochopit osobnost postav, udržovat mezi nimi dobré vztahy, zmírňovat konflikty a pečovat o morálku. Postavy mohou jednat sobecky, ale bez spolupráce se vítězství nedoberete, nebo minimálně ne s čistým svědomím.

Třídní nepřátelství v osudovém revolučním roce 1917 máme překonat za pomoci inovativního systému budování vztahů. K dispozici budeme mít 9 unikátních postav, které pocházejí z různých vrstev a dělí se do tří tříd. Ty budeme muset vést a chránit. Během hry o nich přitom zjistíme další podrobnosti, soukromé příběhy a nahlédneme do jejich minulosti.

Zdroje budou jako obvykle omezené, protože se stále jedná o survival hru. V mrazivé sibiřské divočině budeme stavět a rozšiřovat náš tábor ve snaze zvýšit šance na přežití a současně budeme čelit proměnlivému počasí i místní nebezpečné fauně. Vzájemné vztahy a morálka předurčí i to, jak se budou vaši svěřenci schopní vyrovnat s fyzickými překážkami. O dramatické volby a tvrdé následky tak nebude nepochybně v novince nouze. Z mého pohledu se titul může navíc pochlubit i poměrně přitažlivou výtvarnou stránkou.

Lidé v Klabateru milují historii a chtějí ji používat jako nástroj k vyprávění hlubokých lidských příběhů.

Podle autorů jde tak trochu o survival a trochu o manažer, hlavní je prý ale vážný a dojemný příběh. “Pevně věříme, že na příběhu záleží nejvíc,” prohlásil Michal Gembicki, šéf společnosti Klabater, která hru vydává. Další unikátní vlastnost jejich titulů má pak představovat skutečné historické pozadí. Na kontě ostatně mají třeba titul We. The Revolution. K této hře také Gembicki novinku přirovnává s tím, že jde svým způsobem o “duchovní pokračování”. Lidé v Klabateru podle něj milují historii a chtějí ji používat jako nástroj k vyprávění hlubokých lidských příběhů.

Hra Help Will Come Tomorrow by měla vyjít na jaře příštího roku a míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru