Doom Eternal: The Ancient Gods: Part One, Bethesda Softworks, Příběhové rozšíření pro Doom Eternal má dva nové skladatele

Rozšíření pro Doom Eternal má dva nové skladatele

Micka Gordona střídají hudebníci se zkušenostmi z Quake Champions či Brutal Doom

Zdroj: id Software
7. 9. 2020
Název: Doom Eternal: The Ancient Gods: Part One Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2020

S ohledem na nedávné spory ohledně soundtracku pro Doom Eternal bylo zřejmé, že skladatel Mick Gordon už nebude s Bethesdou spolupracovat. Okamžitě tak vyvstala otázka, kdo se postará o hudební doprovod chystaného příběhového rozšíření The Ancient Gods. Nyní už známe odpověď. Bethesda představila rovnou dvě nová jména a soudě dle předchozích zkušeností tvůrců je řízný doprovod zabezpečen.

O soundtrack se postarají Andrew Hulshult a David Levy. Prvně jmenovaný přitom může být hráčům akčních her povědomý. Tento skladatel v minulosti spolupracoval například se společností 3D Realms, do jeho portfolia ale patří i hry dalších vydavatelů. Postaral se například hudbu k Bombshell, Duke Nukem 3D: Reloaded, Brutal Doom, Dusk a s Bethesdou, respektive id Software Hulshult už pracoval na soundtracku pro kompetitivní FPS Quake Champions. David Levy pak spolupracoval s produkční společnosti Rooster Teeth, pro kterou skládal hudbu k seriálům RWBY, Gen:LOCK a Red vs. Blue. Vedle toho spadají do portfolia Davida Levyho i hudební doprovody pro nezávislé hororové snímky.

První drobnou ochutnávku díla dvojice autorů jsme už dokonce měli možnost slyšet, a to v níže uvedeném traileru. Na delší ukázku si nicméně budeme muset ještě počkat. Z dosavadních slibů ale bezpečně víme, že přídavek The Ancient Gods – Part One bude tradičně doprovázet tvrdá muzika. Ostatně nic jiného by k tomuto typu hry nesedělo lépe.

Finální podobu hudebního doprovodu budou moci hráči posoudit již 20. října, kdy hra dorazí na konzole i na PC. K tomu Bethesda navíc avizovala, že majitelům konzolí nabídne bezplatné upgrady na novou generaci. A připomenout se na závěr ještě sluší, že novinka rozsahem i ambicemi přesáhne rámec tradičního DLC a bude samostatně hratelná.

Doom Eternal: The Ancient Gods: Part One, Bethesda Softworks, Příběhové rozšíření pro Doom Eternal má dva nové skladatele

Kam se poděl Mick Gordon?

Doom Eternal měl v době vydání na trh doprovodit samostatný soundtrack, ten se ale opozdil a nedlouho poté začaly na povrch vyplývat informace o sporu mezi Bethesdou a dvorním skladatelem hry, Mickem Gordonem. Ten tvrdil, že Bethesda jeho původní hudební tvorbu degradovala a v rámci soundtracku vydala nedodělaný hudební paskvil, který byl mimo jiné ochuzen o vyšší dynamický rozsah. Mick gordon se tehdy s Bethesdou rozloučil ve zlém, nicméně netrvalo dlouho a na obvinění reagovala i druhá strana. Za vydavatele promluvil výkonný producent Marty Stratton. Dle jeho slov Mick dlouhodobě nestíhal, příprava soundtracku se protahovala a komunikace vázla. Bethesda následně povolala jiného skladatele, který měl dílo dotáhnout. Ovšem Gordon tehdy nedodal ani původní materiály ve vyšší kvalitě a finální podoba soundtracku se z toho důvodu měla odvíjet od zvukových stop poskytnutých pro potřeby hry samotné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru