Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Příběhová upoutávka Call of Duty volá do služby

Příběhová upoutávka Call of Duty volá do služby

Počítejte s tím, že si určitě zašpiníte ruce. Vyprávění slibuje oběti i nepříjemnou kontroverzi

24. 9. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Během prezentace State of Play se na scéně objevila i nová upoutávka na letošní díl série Call of Duty. A toto video se tentokrát nezaměřovalo na možnosti kustomizace zbraní v multiplayeru, či na výčet aktualizovaných on-line režimů. Ve středu pozornosti bylo totiž to, čím chce tým Infinity Ward po loňském výpadku zaujmout – tedy příběhovou stránkou. A nutno podotknout, ten letošní díl vypadá jako pěkná akční jízda se slušným spádem a zapamatovatelnými postavami.

Tou bez debat nejhlavnější je samozřejmě kapitán Price, kterého jsme v minulosti a v této sérii sice již mohli vidět, nejlepší ale prý bude zapomenout na vše, co jsme o něm a o událostech okolo dosud viděli i slyšeli. Letošní Modern Warfare je totiž rebootem jedné větve série a představuje svěží vítr a nový start.

Ten přinese divoké přestřelky po celém světě a pátrání po ukradených chemických zbraních, jež se mohou ocitnout v rukách teroristů. To automaticky znamená nejen závod s časem, ale často také údajnou nutnost ohýbat pravidla tak, aby byly zájmy většiny zachované a nespokojené menšiny a hrstky fanatických ozbrojenců aby zůstaly stranou. Háček je ale v tom, že takové jednání nikdy nebude zcela černobílé a již v minulosti tým Infinity Ward slíbil příběh, jehož největší předností má být naturalismus a snaha o kontroverzi.

Na to konto mohu připomenout dvojici našich předchozích článků, ve kterých jsme psali o drsném příběhu v podání tvůrců série Uncharted a o tom, že Activision chce hráčům znechutit pohled na válku. A jak se něco takového může povést, to budeme moci zjistit již 25. října.

Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Příběhová upoutávka Call of Duty volá do služby

Bez příběhu to není ono

Jeden čas to už vypadalo, že příběhové kampaně to mají v sérii Call of Duty spočítané. Activisionu se zdálo, že nejsou potřeba a ze statistik vyplývalo, že zatímco v začátcích série se do multiplayeru pouštěl zhruba každý desátý hráč, tak před vydáním Black Ops 4 to vypadalo zhruba naopak. A navíc zde hrál velkou roli fakt, že vývoj příběhové kampaně je nákladný. Přidávaly se tím totiž výdaje za scenáristy, herce, animátory a další specifické profese. Tento experiment ale neměl dlouhého trvání a právě následující díl s podtitulem Modern Warfare slibuje po příběhové stránce velké věci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru