Příběh Little Nightmares rozšíří mobilní prequel

Příběh Little Nightmares rozšíří mobilní prequel

Hororová logická hra Very Little Nightmares dorazí na iOS už brzy, slibuje vydavatel

11. 4. 2019

Logická hororová plošinovka Little Nightmares z roku 2017 od švédského týmu Tarsier Studios se brzy dočká prequelu, který míří na iOS. Společnost Bandai Namco nás láká na další atmosférické dobrodružství plné hádanek, které je ušité na míru specifickým potřebám mobilů a tabletů. Podobně jako originál se i novinka nazvaná Very Little Nightmares bude moci pochlubit zajímavou stylizací, která však jde v prequelu vlastní cestou a sází víc na komiksové pojetí a izometrickou perspektivu.

Novinku bohužel nemají na starost původní talentovaní autoři, ale byla svěřena vývojářům z Alike Studio.

Prostřednictvím hry se dozvíme více o hlavní hrdince Six a i v tomto případě bude naším cílem vyhýbat se nepřátelům a uniknout ze záhadného zajetí. Novinku bohužel nemají na starost původní talentovaní autoři, ale byla svěřena vývojářům z Alike Studio, kteří mají na kontě hry Love You To Bits a Bring You Home.

Tisková zpráva slibuje, že titul vyjde “velmi brzy”. Momentálně se bohužel nezmiňuje o dalších platformách, ale není vyloučené, že se časem hra objeví i na Androidu a koneckonců – pokud bude úspěšná – mohla by klidně vyjít i na konzolích a PC. Nebyl by to první podobný případ, kdy se původně mobilní spin-off nakonec dočkal i “velké” verze.

Nezávislý tým Alike Studio, který za prequelem stojí, sídlí ve španělské Barceloně a specializuje se na hry s výraznou audiovizuální stránkou. Jejich předchozí počiny se dočkaly řady ocenění, takže si snad Bandai Namco zvolili partnera pro mobilní variace správně.

Hráli jste původní titul a pokud ano, jak se vám líbil? I když neudělal přímo obrovskou díru do světa, fanoušci her od dánského studia Playdead se většinou shodují, že jde o pěknou variaci na populární Limbo nebo Inside. V dubnu 2017 dorazila hra na PC, PS4 a Xbox One, v květnu 2018 se pak portu dočkali i majitelé Switche.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru