Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Příběh Elden Ring nenapsal George R. R. Martin

Příběh Elden Ring nenapsal George R. R. Martin

Americký spisovatel vytvořil mytologii a svět. Scénář má na svědomí Hidetaka Mijazaki

Zdroj: Henry Söderlund, CC BY 4.0 via Wikimedia Commons
18. 6. 2019
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Hidetaka Mijazaki ze studia FromSoftware v rozhovoru pro IGN vysvětlil, jak se přesně na nově oznámené hře Elden Ring podílí americký spisovatel George R. R. Martin. Mijazaki se považuje za fanouška jeho tvorby a ságu Píseň ledu a ohně označil za mistrovské dílo. Studio proto oslovilo Martina, ale Mijazaki se obával, že spisovatel nebude mít o schůzku vůbec zájem. Nakonec však nejenže souhlasil, ale oba si hned padli do oka a proslulý vývojář navrhl, že spolu mohou udělat hru. A Martin byl pro. “Byl jsem opravdu překvapen tím, jak to všechno šlo hladce,” prohlásil Mijazaki.

Martin podle něj už v té době znal Dark Souls, ale Mijazaki se ho nezeptal, jaký má na sérii názor. Ale vzhledem k tomu, že souhlasil se spoluprací, zřejmě se mu práce vývojářů líbila. Mijazaki vysvětlil americkému spisovateli, jaký má být hlavní motiv Elden Ring. Nebyl to však překvapivě George R. R. Martin, který napsal základní příběh. Tento úkol připadl Mijazakimu, zatímco Martin byl zodpovědný za mytologii nového světa.

Proč se vlastně nepostaral Martin o samotný scénář? Podle Mijazakiho by formát videohry mohl omezovat potenciál jeho vyprávění.

Podobně jako v jiných hrách od studia FromSoftware bude možné jeho střípky odkrývat prostřednictvím nejrůznějších artefaktů a dalších prvků. A proč se vlastně nepostaral Martin o samotný scénář? Podle Mijazakiho by formát videohry mohl omezovat potenciál jeho vyprávění. Hlavní příběh a mytologie jsou ale vzájemně ovlivněné, říká Mijazaki.

“Díky Martinovi má svět Elden Ring a jeho postavy mnohem větší hloubku a osobnost. Mijazaki nevyloučil možnou novelizaci mytologie, kterou vytvořil George R. R. Martin, ale nic podobného momentálně není v plánu. “Znamenalo by to, že všechna tajemství a záhady, které jsou teď ukryté v naší hře, budou vyzrazena. Nejsem si jistý, zda by to bylo správné,” dodal Mijazaki.

V rozhovoru pro web Xbox Wire pak některá témata ještě rozvedl. Mijazaki je podle svých slov za možnost spolupráce s Martinem nesmírně vděčný. Absolvovali spolu několik schůzek, které posloužily jako základ pro napsání mytologie. Ta je podle japonského vývojáře plná zajímavých postav a dalších mýtických prvků. Byl to prý úžasný zdroj inspirace a stimul pro vývojářský tým. Za pomoci tohoto základu pak vznikl celý svět.

Elden Ring je 3rd person akční RPG ve fantasy prostředí inspirovaná Dark Souls a zasazené do otevřeného světa. Bude se ale hrát odlišně než předchozí hry od FromSoftware. Větší svobodu má podtrhnout i skutečnost, že rozlehlou krajinou bude možné cestovat na koni. Nenarazíte v ní ale na města ani záplavu typických NPC. Mijazaki se při tvorbě úplně nového druhu hry inspiroval u jiných open world titulů, ale žádný konkrétní nezmínil.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru