Prezident Blizzardu slibuje novinky ohledně Warcraftu III

Dvouleté ticho skončí v průběhu června. Chystá se relaunch nepovedené verze Reforged?

Zdroj: Blizzard
30. 5. 2022
Název hry: Warcraft III: Reforged Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 28. 1. 2020 Platformy: , Žánr:

Vydání hry Warcraft III: Reforged zůstává velmi bolestivou vzpomínkou snad pro všechny fanoušky téhle legendární strategické série. Ačkoliv titul dorazil v hratelném stavu a umožnil projít léty osvědčenou kampaní i zápolit v multiplayeru, postrádal mnoho ze slíbených vylepšení. Chyběly přepracované filmečky, na některých místech se grafika paradoxně zhoršila, chyběly slíbené inovace uživatelského rozhraní, nastaly velké problémy s modifikacemi i online multiplayerem, a co bylo pro zklamané hráče snad ještě horší, verze Reforged zcela nahradila původní verzi z roku 2002, ke které se už nebylo možné vrátit. Vyhrocená situace se pak sice trochu uklidnila díky patchům, které odstranily ty největší nedostatky, vývojáři však ukončili veškerou komunikaci už před více než dvěma lety a zdálo se, že osud Warcraftu III je tímto zpečetěn.

Nyní ovšem vysvitla na horizontu naděje, že by se mohlo se hrou přeci jen ještě něco stát a jistou roli v tom může hrát snaha Blizzardu napravit svou obecně značně pošramocenou reputaci, stejně jako plán Microsoftu získat Activision Blizzard v rámci probíhající akvizice. Ať už je ale důvod jakýkoliv, prezident Blizzardu Mike Ybarra odpověděl v pozitivním duchu jednomu z fanoušků na dotaz, jestli se ještě něco bude se hrou dít, resp. jestli tým starající se o Warcraft III: Reforged něco chystá. „Ano, už brzy o nich uslyšíte,“ odpověděl Ybarra s poznámkou, že brzy znamená v červnu. S příliš optimistickými reakcemi se ale lodivod Blizzardu nesetkal – někteří hráči se ironicky ptají, jestli je tím vůbec myšlen letošní červen, zatímco další „gratulují“ že o hře konečně něco po dvou letech zaznělo. Otázkou nicméně zůstává, o čem by mohl Blizzard mluvit, případně co chce s velmi špatně přijatým titulem dělat.

Jak už dříve naznačoval například magazín Game Rant, jednou z eventualit by bylo hru zkusit vydat ještě jednou, tentokrát ovšem ve stavu, který vývojáři před lety slibovali. Do určité míry by tomu mohla pomoci blížící se změna na poli majitele, kdy by nepochybně chtěl Microsoft přijít coby hodný strýček, který se bude ze všech sil snažit nově vzniklé portfolio her i studií oprášit a vlít do žil fanoušků trochu naděje. Prostoru pro vylepšování je totiž podle vleklých debat hráčů opravdu hodně, takže by se mohlo začít grafikou, pokračovat přes sociální funkce jako byla podpora klanů a žebříčků, a vše ukončit optimalizací a odladěností všech prvků, na což původní Reforged značně trpěl. Nad vším nicméně visí spoustu otazníků, třeba i s odvoláním na zákulisní informace agentury Bloomberg, podle kterých měl být tým Classic Games, starající se o Reforged, rozpuštěn už loni v červenci a nemá v tuto chvíli existovat. Nezbývá proto než počkat pár dní a doufat, že se situace do budoucna kolem remasterů či remaků starších titulů od Blizzardu vylepší.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru