Prezident Blizzardu měl svým lidem vyčíst nevhodné chování

Šéf Blizzardu měl svým lidem vyčíst nevhodné chování

Novinář Jason Schreier přináší e-mail, v němž J. Allen Brack volá po změně firemní kultury

Zdroj: Activision
23. 7. 2021

V souvislosti se žalobou, kterou proti Activisionu podal Úřad pro spravedlivé pracovní podmínky (DFEH) v Kalifornii kvůli nepřijatelné firemní kultuře, měl prezident Blizzardu J. Allen Brack oslovit své zaměstnance v dlouhém e-mailu, který následně zveřejnil novinář Jason Schreier. Obsah, který ovšem Activision-Blizzard blíže nekomentoval, se přímo dotýká vznesených obvinění a Brack v něm apeluje na své zaměstnance, že podobné chování je zcela nepřijatelné a společnost se musí pohnout kupředu. A aniž bychom chtěli rozebírat domnělá Brackova slova do detailu, nepřímo potvrzují, kvůli čemu se žaloba objevila, bez ohledu na to, že v oficiálním stanovisku společnost Activision-Blizzard nařčení popírá a označuje za lživá, nebo přinejmenším špatně interpretovaná. Týká se to i případu sebevraždy jedné ze zaměstnankyň v průběhu pracovní cesty s nadřízeným, který ji měl sexuálně obtěžovat a ponižovat například rozesíláním jejích nahých fotografií dalším kolegům.

„Včerejšek ve mně vyvolal spoustu emocí a vím, že na vaší straně je to stejné. Všechna obvinění a ubližování současným i bývalým zaměstnancům mě extrémně znepokojují,“ píše se v e-mailu, který Schreier zkopíroval do poznámkového bloku, aby ochránil své zdroje z Blizzardu. „Rozumím, že mnoho z vás chce jasnější odpovědi. Ale protože nemohu přinést bližší komentář, kvůli tomu, že vyšetřování stále probíhá, mohu jen říct, že chování popsané v žalobě je zcela nepřijatelné,“ dodává prezident Blizzardu. Vymezuje pak, že se nikdo ve studiu nesmí cítit diskriminován a nemůže být terčem jakéhokoliv harašení. Nikdo by neměl pociťovat strach, ať už se nachází v kancelářích společnosti, na BlizzConu nebo při práci z domu. A nakonec potvrzuje, že všechna nařčení přijímá vedení Blizzardu ve vší vážnosti a nikdo by neměl mít jakékoliv obavy o problémech promluvit.

V závěru zprávy vyzívá prezident Blizzardu všechny, kdo se s nevhodným chováním na pracovišti setkali, aby neváhali kontaktovat kohokoliv z manažerů, zaměstnanců HR oddělení či právní tým, případně vystoupili anonymně skrze nabízené kanály.

„Lidé s odlišným zázemím, názory a zkušenostmi jsou esencí Blizzardu, našich týmů i hráčské komunity. Odmítám misogynní kulturu a celou kariéru proti ní bojuji. Snaha o změnu našeho firemního zázemí musí být tak intenzivní, jako je vývoj našich her,“ říká Brack. Zaměstnance společnosti se pak snaží přesvědčit, že onu firmu nedělá kus papíru ležícího v kartotéce někde v Delaware, ale tvoří ji lidé skrze své činy a výtvory. Každý je prý zodpovědný za zajišťování bezpečí pro ostatní a je na jednotlivcích, zda chtějí pokračovat ve vytváření Blizzardu coby místa, kterým má skutečně být. Tedy prostorem pro skvělé věci a inspiraci pro ostatní. V závěru zprávy vyzívá všechny, kdo se s nevhodným chováním na pracovišti setkali, aby neváhali kontaktovat kohokoliv z manažerů, zaměstnanců HR oddělení či právní tým, případně vystoupili anonymně skrze nabízené kanály. „Cítím se naštvaně a mísí se ve mně spoustu emocí, ale zároveň jsem vděčný, že mohu pracovat po boku tisíců zaměstnanců, kteří se ke mně připojili s odhodláním situaci zlepšit,“ uzavírá prezident Blizzardu.

Ačkoliv nebyla pravost e-mailu potvrzena, lidé ji samozřejmě vášnivě komentují a pozastavují se nad tím, proč přichází tak pozdě. Poukazují rovněž na to, že pokud je Brack součástí vedení, je i součástí celého problému a pochybují, že by o žádných nařčeních – která ale byla vedením ignorována – nevěděl. V komentářích na Twitteru Jasona Schreiera pak pravděpodobně vystupují pod anonymními přezdívkami i zaměstnanci Blizzardu, kteří naznačují, že obracet se na oddělení lidských zdrojů nemá smysl, natožpak na vedení, které je údajně tvořeno jen muži a jejich rozhodování má být přinejmenším pochybné. Kde je pravda nicméně bude odhalovat Vrchní soud v Los Angeles, ke kterému byla žáloba ze strany DFEH podána a Blizzard ji bude muset čelit.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru