Prezident Blizzardu J. Allen Brack odstupuje

Prezident Blizzardu J. Allen Brack odstupuje

Ve světle aktuální kauzy mění vývojáři Diabla či Warcraftu vedení. Stává se jím muž a žena

Zdroj: Activision Blizzard
3. 8. 2021

Společnost Blizzard před krátkou chvíli informovala o odchodu prezidenta J. Allena Bracka, kterého ve vedení nahradí dvojice Jen Oneal a Mike Ybarra. Za chod studia budou zodpovědní dva veteráni, kteří se mají postarat o zlepšení podmínek na pracovišti a zaručit bezpečnost a férový přístup pro všechny zaměstnance. Změna platí od tohoto okamžiku a je nepochybně reakcí na aktuální kauzu v Activisionu, Kingu a právě Blizzardu.

Nutno přiznat, že použitá slova v tiskové zprávě nevyznívají vůči odcházejícímu prezidentovi nikterak lichotivě.

„S potěšením vám oznamuji, že s okamžitou platností byli Jen Oneal a Mike Ybarra jmenováni prezidenty společnosti Blizzard. Jen a Mike budou společně zodpovídat za rozvoj a provozní odpovědnost společnosti,“ oznamuje tisková zpráva. „Oba jsou lídři s velkým charakterem a jsou hluboce odhodláni zajistit, aby naše pracoviště bylo co nejinspirativnějším a nejpřívětivějším prostředím pro tvůrčí práci, a aby byly dodržovány naše nejvyšší standardy vývoje her,“ dodává Blizzard. Nutno přiznat, že použitá slova nevyznívají vůči odcházejícímu prezidentovi nikterak lichotivě a jméno J. Allana Bracka je zmíněno jen v samém závěru s odkazem na odchod ze společnosti a hledání nových pracovních příležitostí.

Tisková zpráva se v mnohém zaměřuje na vypíchnutí toho, co Oneal a Ybarra zastupují a co od nich zaměstnanci i fanoušci po celém světě mohou očekávat. Jen Oneal pracuje v branži 18 let, vedla studio Vicarious Visions – kde momentálně vzniká remaster Diabla II – a uvnitř Blizzardu se starala o série Diablo a Overwatch. Mike Ybarra je v branži ještě déle než Oneal, byl přímo zodpovědný za vývoj Xboxu a doprovodných služeb, včetně Game Passu a v Blizzardu měl na starost Battle.net. „Jsem si jistý, že Jen a Mike díky svým dlouholetým zkušenostem v oboru a hlubokému závazku k integritě a inkluzivnímu přístupu povedou společnost Blizzard s péčí, soucitem a oddaností dokonalosti,“ dodává mluvčí společnosti.

J. Allen Brack se tak loučí po necelých třech letech – na pozici prezidenta společnosti nastoupil v říjnu 2018, před ním společnost Blizzard vedl dlouhé roky Mike Morhaime.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru