Prequel Sherlocka Holmese nás zaměstná až na 40 hodin

Budeme řešit desítky případů, střídat převleky i opravovat rodinné sídlo. Neštítí se ani akce

Zdroj: Frogwares
1. 9. 2020
Název hry: Sherlock Holmes Chapter One Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři z ukrajinského studia Frogwares hned dvojicí čerstvých videí připomněli, že pracují na prequelu detektivní adventurní série Sherlock Holmes s podtitulem Chapter One. Tentokrát se nás rozhodli blíže seznámit se středomořským ostrovem, kam hráči v kůži mladého Sherlocka zamíří, aby tu vyřešili vůbec první důležitý případ talentovaného detektiva – smrt jeho matky. Ale řeč přijde také na délku hry, souboje nebo morální systém.

Toto prostředí se podle Frogwares stane dokonalou školou a hřištěm pro mladého a arogantního Sherlocka, který se teprve má stát věhlasným detektivem, kterého známe z dřívějších her a jiných příběhů.

Chapter One je open world detektivka zasazená do konce 19. století, která na první pohled svou lokací připomíná tropický ráj se zajímavou architekturou a exotickými lidmi. Ve skutečnosti ale ukrývá mnoho temných tajemství. Je to svět zločinu, společenské i ekonomické nerovnosti, kde podle autorů právo neznamená víc než pěkné slůvko. Místní berou spravedlnost do vlastních rukou a police to raději přehlíží.

Toto prostředí se podle Frogwares stane dokonalou školou a hřištěm pro mladého a arogantního Sherlocka, který se teprve má stát věhlasným detektivem, kterého známe z dřívějších her a jiných příběhů. Tady se zrodí jeho legenda, zatímco se při prozkoumávání ostrova pustí do řešení všemožných případů. Hrdina si navíc bude muset najít cestu ke každé ze skupině obyvatel, kteří tu žijí.

O další podrobnosti se pak vývojáři podělili v navazující tiskové zprávě. Z ní například vyplývá, že délku hlavního příběhu teď odhadují přibližně na 15 hodin, ale pokořit celou hru může trvat 30 až 40 hodin. Autoři nás lákají na pět hlavních úkolů a více než 30 vedlejších. Ty se samozřejmě liší velikostí i komplexností, ale každý nabízí možnost učinit morální volbu.

V každém hlavním případu budeme mít několik podezřelých. Zda odhalíme skutečného viníka, záleží prý jen na naší šikovnosti. Důkazy a stopy můžeme interpretovat různými způsoby, které vedou k odlišným teoriím, tak jako v předchozích hrách. Některé hypotézy jsou jednoduché, ale to podle Frogwares neznamená, že jsou správné. Budeme moci rozhodnout o osudu podezřelého, ať už bude skutečným viníkem, nebo nikoli. Autoři ale upozorňují, že spravedlnost na ostrově je trochu zvrácená a tým se chce vyhnout černobílému morálnímu systému.

Už nějakou dobu také víme, že Sherlock se nebude štítit akce, i když mu tato disciplína z herního hlediska v minulosti moc nešla. Teď autoři říkají, že souboj bude jen tam, kde to dává smysl z hlediska příběhu. Nemůžeme jen tak střílet po náhodných lidech na ulici, protože to se podle Frogwares k Sherlockovi nehodí a chtěli hráče povzbudit, aby volil cestu bez zabíjení. Když se ale ocitneme v úzkých, nebo nemáme dost času najít jinou slabinu nepřítele, je možné ho zastřelit.

Neobejde se to ale bez následků. Může to například zhoršit náš vztah s přítelem Jonem, o němž už od počátku víme, že to není budoucí doktor Watson. Autoři ale chtěli, aby hráč měl tuto možnost a nebyl nucen jen do určitého způsobu hry. Chapter One je podle nich akční adventura s důrazem na detektivní pasáže, ale souboj je důležitou součástí hratelnosti. Sherlock je mrštný, umí se přesunovat mezi kryty, vyhýbat se nebezpečí a používá pistoli i určité speciální nástroje, jako jsou kouřové bomby. Umí také využít prostředí ve svůj prospěch a třeba něco vhodným způsobem sestřelit.

Sherlock bude moci najít či nakoupit všemožné převleky, přičemž některé budou mít jen kosmetickou funkci, zatímco jiné nám pomohou dostat se na určitá místa.

Naším útočištěm se stane opuštěné a zchátralé rodinné sídlo, kde strávil své dětství. Budeme ho moci opravit a upravit podle našeho vkusu s pomocí zboží od místních obchodníků. Do některých sálů se tak dostaneme později, aby nám pomohly odhalit rodinná tajemství. Pozměnit svůj vzhled bude moci i samotný Sherlock. Bude moci najít či nakoupit všemožné převleky, přičemž některé budou mít jen kosmetickou funkci, zatímco jiné nám pomohou dostat se na určitá místa.

Forgwares odhadují, že je v tuto chvíli hra v pre-alfa fázi a doufají, že nám blíže předvedou hratelnost okolo prosince či ledna. Naznačili také, že plánují hru dále rozšiřovat i po vydání, ačkoli znovu zdůraznili, že navzdory názvu částečně evokujícím epizodický formát, jde o kompletní a samostatnou hru, kterou si Frogwares poprvé i sami vydávají. Sherlock Holmes Chapter One vyjde příští rok na PC, PS4, Xboxu One i konzolích nové generace. Frogwares v těchto dnech slaví 20. výročí a starší hry ze série Sherlock Holmes nabízí až s 90% slevami na PC i konzolích.

Více podrobností o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru