eFootball 2022, Konami, Překvapení, Konami vydává demoverzi PES 2022

Překvapení, Konami vydává demoverzi PES 2022

V betatestu můžete poprvé zjistit, zda hře prospěla změna enginu. Hraje se jen na konzolích

Zdroj: Konami
24. 6. 2021
Název: eFootball 2022 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2021

Vývojáři z Konami bez předchozího upozornění vydávají demoverzi nového ročníku série Pro Evolution Soccer, ve kterém dojde na změnu herního enginu. Technologii Fox Engine nahrazuje Unreal Engine 4, takže hráči mají unikátní a vpravdě nečekanou možnost vyzkoušet, kolik změn nastalo, a jak se bude nové Pro Evo hrát. Demoverze je dostupná na nových i starých konzolích, pro její stažení ani hraní nepotřebujete předplatné PlayStation Plus či Xbox Live Gold a jediné, co by vás mohlo zmást, je její název. Pokud si chcete zahrát, hledejte New Football Game Online Perfromance Test, jak se demo oficiálně jmenuje a mějte na paměti, že ukázka ze serverů Sony a Microsoftu zmizí 8. července.

Co se týče obsahu, zahrát si můžete za Manchester United, Bayern Mnichov, Juventus a Barcelonu, nečekejte však žádné bližší nastavení či jakýkoliv obsah navíc. Jak upozorňuje britský Eurogamer, hra neobsahuje komentář, je vyloučeno, aby hráči mohli přenést data z demoverze do finální hry a vše se má podle poznámky od vývojářů z Konami soustředit na otestování matchmakingu. Odtud pak pramení také informace, že demoverze neumožňuje hrát na jedné konzoli ve dvou hráčích a veškeré zápasy probíhají online. Z druhé strany ale demo podporuje hraní napříč generacemi zmiňovaných konzolí, nikoliv však plný cross-platform.

Zarážející zůstává, že se Konami k demoverzi nehlásí na sociálních sítích ani v tiskové zprávě.

V poznámce před spuštěním hry pak vývojáři upozorňují, že všechny prvky hratelnosti, včetně ovládání a grafiky, jsou stále ve vývoji a vše se může do vydání plné verze změnit či vylepšit. Hráči by proto neměli dělat z výsledku žádné závěry a do zmiňovaného termínu 8. července poskytnout vývojářům data o stabilitě online připojení a kvalitě celkového zážitku. Za vypíchnutí nicméně stojí, že stran změn v ovládání přesunuli vývojáři sprint z tlačítka R1 na R2, jako tomu je v případě konkurenční série FIFA a po stisku L2 bez míče začne bránící hráč vyvíjet na soupeřícího hráče s míčem tlak. Podrobně jsou pak změny rozepsány i na oficiálních stránkách hry a zdá se, že právě tato část se už do finální verze měnit nebude.

Zarážející zůstává, že se Konami k demoverzi nehlásí na sociálních sítích ani v tiskové zprávě a je zjevné, že chce nechat ukázku – oficiálně označovanou jako za otevřený betatest – nechat pod pokličkou. Máme však obavy, že tento plán příliš nevyjde, zvážíme-li popularitu série a hlavně v úvodu popisovanou změnu enginu. Z prvních videí se nicméně nezdá, že by Unreal Engine jakkoliv vstupoval do hratelnosti, a jak popisuje redaktor Eurogameru Wesley Yin-Poole, nebyl příliš ohromen ani samotnou grafikou.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru