Apex Legends, Electronic Arts, Před rokem unikla mapa Apex Legends a nikoho to nezajímalo

Před rokem unikl Apex Legends a nikoho to nezajímalo

Nikdo nevěřil tomu, že Respawn dělají battle royale ve světě Titanfallu

3. 3. 2019
Název: Apex Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 4. 2. 2019

Hráči se musí téměř na denní bázi probírat všemožnými spekulacemi, úniky a “zaručenými” zákulisními zprávami. Ty se nejčastěji objevují na nejrůznějších sociálních sítích a diskuzních fórech. Média se jim přitom musí věnovat s velkou obezřetností, protože v drtivé většině případů se jedná o podvrhy a nesmysly. Nicméně najdou se i informace, které působí důvěryhodně a později se dokonce potvrdí. Proto vás vždy upozorňujeme, když se podobným dohadům věnujeme, že je třeba brát je s rezervou. Jenže se pak také může na druhé straně v takové záplavě materiálů stát, že někdo na internetu přijde s nějakou pravdivou informací ze zákulisí a nikdo tomu nevěnuje pozornost. Zprávě se nevěří a rychle zapadne. Jako právě v tomhle případě.

Přesně to se totiž stalo, když se téměř před rokem na Redditu objevila mapa ze hry Apex Legends, o níž tehdy neměl nikdo tušení. Uživatel s přezdívkou hiticonic loni v dubnu bez většího zájmu leaknul pohled z ptačí perspektivy na otevřený svět momentálního hitu od Respawn s tím, že pochází z battle royale Titanfallu. Tuto věc nyní připomněl uživatel s přezdívkou Fubbles22, který dodal, že pokud šlo o záměrný “únik”, rozhodně neměl zamýšlený efekt. Na zábavnou historku posléze upozornily herní magazíny jako PC Gamer, DualShockers, Polygon, VideoGamer a další.

Na únik si podle svých slov vzpomněl komunitní manažer Respawn. Podle něj si ve studiu oddechli, když tomu lidé neuvěřili.

Snad ještě veselejší je ale přečíst si tehdejších pár reakcí na uniklou mapu. Někdo doufá, že na battle royale ve světě Titanfallu nikdy nedojde, další věří, že jde o něco pro posléze zrušený titul Titanfall Online a podle ostatních jde prostě o podvrh. Na únik si naopak podle svých slov vzpomněl komunitní manažer Respawn. Podle něj si ve studiu oddechli, když tomu lidé neuvěřili. Je samozřejmě jasné, že od té doby se mapa ještě trochu měnila, ale v zásadě šlo o trefu do černého, aniž tomu někdo věnoval větší pozornost.

Je opravdu vtipný paradox, že hra, která všechny tak překvapila, a její vývoj se podařilo před fanoušky utajit, se mohla provalit a vlastně i provalila už takhle dlouho před svým představením. A podívejte se, jaký je z ní dnes hit. Na tuhle historku bychom si měli vzpomenout pokaždé, když něco rychle zavrhujeme s tím, že jde určitě o podvrh, protože se nám to nezdá pravděpodobné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru