Sky: Children of the Light, Právě vyšla novinka od autorů Journey a Flower

Právě vyšla novinka od autorů Journey a Flower

Stáhněte si zdarma novou hru Sky: Children of the Light od studia Thatgamecompany

18. 7. 2019
Název: Sky: Children of the Light Vývojář: Platformy: , , Datum vydání: 18. 7. 2019

Americké nezávislé studio Thatgamecompany (Flow, Flower, Journey) konečně vydalo svou netrpělivě očekávanou novinku. Hra nazvaná Sky: Children of the Light slibuje podobně nevšední zážitek jako předchozí tituly tohoto týmu, ať už jde o příběh, způsob vyprávění, hratelnost i audiovizuální zpracování. Hra už je v tuto chvíli k dispozici na iOS, ale v budoucnu se objeví také na konzolích, PC, Macu, Androidu i Apple TV. Zatím není jasné, za jak dlouho se tak stane.

Verzi pro iOS si můžete stáhnout zdarma, obsahuje nicméně mikrotransakce. Titul byl slavnostně představen na akci Applu už v září 2017 a projekt, pod nímž je znovu podepsán talentovaný designér Jenova Chen, se již v minulosti objevil ve vybraných regionech v rámci testování. Na plnohodnotné vydání jsme však čekali déle, než se původně zdálo.

Popsat hru v několika stručných větách není tak docela snadné, jak si asi dokážete představit, pokud jste už měli s produkcí Thatgamecompany tu čest. Zavede nás do království, jemuž musíme navrátit naději a vrátit hvězdy do souhvězdí, ať už to v praxi znamená cokoli. Čeká na nás snový záhadný svět, budeme se potkávat s dalšími hráči i si upravovat vlastního hrdinu.

Pokud si netroufnete na nebezpečnější výpravy sami, můžete se spojit s ostatními dobrodruhy a pěstovat s nimi přátelské vztahy. Celý zážitek má být ostatně postaven na sociálních aspektech. Virtuální svět se má neustále rozvíjet a rozšiřovat a přinášet nové události i výzvy. Unikátní má být i hudební doprovod. Bez sluchátek se do Sky nepouštějte, radí autoři.

Hru jsme v krátkosti vyzkoušeli a určitě se jí podíváme blíže na zoubek. Kromě okouzlující grafiky rozhodně při prvním kontaktu zaujme příjemným ovládáním a připomene Journey nejen atypickým multiplayerem nebo podobou postav v pláštích, ale třeba také způsobem, kterým váš hrdina surfuje po strmých kopcích.

Sky: Children of the Light potřebuje iOS 9.0 a funguje na iPhonu 5s, iPadu Air, iPadu mini 2 a výkonnějších. Hra má velikost necelých 200 MB, ovšem po spuštění si ještě řekne o další data, tak na to myslete, než vyrazíte do terénu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru