Pozvánka na druhý komunitní sraz Vortexu

Živý vidcast, možnost setkat se osobně a hlavně spousta her. Už v polovině srpna v Praze

Zdroj: Vortex
4. 8. 2022

Od našeho prvního a dosud posledního srazu už uplynuly skoro čtyři roky. Tehdy jsme jako překvapení spustili náš web. A to už je nějaká doba. Vlivem nejrůznějších okolností a hlavně pandemie jsme bohužel dlouho nedokázali na tuto komunitní akci navázat. Což nás samotné mrzelo, protože jsme se s vámi opět chtěli setkat osobně. Nechtěli jsme ale v nejisté době riskovat, že z akce sejde, anebo se nedej bože stane místem výměny bacilů. Opakovaně jste se nás na sraz ptali a já jsem cítil, že tohle léto je konečně ten termín, kdy akci dokážeme uspořádat. Řada z vás má nějaké prázdniny nebo dovolenou a litoval bych, kdybychom na podzim zase vlétli do nějakých omezení, v jejichž důsledku by sraz opět nepřipadal v úvahu. A tak jsme tady.

Akce odstartuje živým vidcastem, který potrvá přibližně hodinu a půl. Během té doby samozřejmě dostanete i vy možnost zeptat se nás na to, co vás zajímá.

Po prvních informacích, které zazněly v nedávném streamu, přinášíme další podrobnosti. Vortex sraz se uskuteční v sobotu 13. srpna od 15 hodin v jedné z poboček Muzea her, které provozuje náš kamarád Čeněk Cibien. Konkrétně půjde o Cibien’s Corner Arcade Lite v Praze 9 Libni (prostor bohužel nemá bezbariérový přístup). Akce odstartuje živým vidcastem, který potrvá přibližně hodinu a půl. Během té doby samozřejmě dostanete i vy možnost zeptat se nás na to, co vás zajímá. Pak vypukne volná zábava, což ale v Arcade Lite neznamená jen setkávání a povídání, ale samozřejmě také hraní na skvělých automatech, počítačích a konzolích, které jsou zde v hojném množství k dispozici.

Na akci rozhodně nebudeme chybět my se Zdeňkem a ví o ní i všichni naši kolegové a spolupracovníci, přičemž můžeme snad slíbit, že mnozí z nich na sraz také dorazí. Rádi bychom z akce pořídili nějaké video, ale zatím nemůžeme slíbit, zda půjde o plnohodnotný záznam celého vystoupení, nebo spíš nějakou stručnější reportáž pro ty, co se na místo nedostanou. Chápeme, že někomu se to nehodí, pro někoho je termín příliš blízko a na někoho třeba nezbude místo. A tím se dostáváme k poslednímu bodu, kterým je vstupné.

Rozhodně jsme nechtěli, aby se cena stala bariérou, ale současně jsme stáli před otázkou, jak celou akci pojmout a jak zajistit, že se zájemci na akci skutečně dostanou. V první řadě padlo rozhodnutí, že musíme připravit nějaký předprodej vstupenek. Je to pravděpodobně nejbezpečnější způsob, jak zajistit, že ten, kdo se na akci takovým způsobem přihlásí, skutečně dorazí. Velmi jsem se obával toho, aby se nestalo, že se přihlásí lidé, kteří nakonec z různých důvodů nepřijdou a kvůli nim se nedostane na další. Anebo naopak, že se bez předprodeje sjede přímo na místo třeba i z daleka víc lidí, než kolik jich dokáže prostor kapacitně pojmout. I pro nás bude tahle akce zkouškou, jaký je vlastně o ni mezi vámi zájem a můžeme se z toho poučit do příště a na základě zpětné vazby se přizpůsobit poptávce.

Pokud jde o cenu a co za to můžete očekávat. Bylo nám jasné, že někdo by dal přednost co nejnižší ceně, jiný zase většímu pohodlí a přidané hodnotě. Chceme, abyste se na akci cítili dobře, abyste se mohli během večera i najíst a napít, užili si to se vším všudy, a proto jsme se rozhodli zajistit občerstvení. Znamená to nějaké náklady navíc, ale věříme, že je to pro dobrou věc. V ceně vstupenky tak bude něco k zakousnutí i nějaké pití.

Jako první odkaz na předprodej obdrží naši podporovatelé, jak jsme už dříve slíbili.

Vstupné jsme nakonec s ohledem na všechny další věci nastavili na 499 korun. Rozumíme tomu, že to pro někoho může být víc, než čekal. A můžete nám věřit, že jsme o tom hodně uvažovali. Stejně jako jsem upřímný, když říkám, že akci neděláme kvůli penězům. Než se tedy nad částkou někdo zarazí, vezměte prosím v úvahu, že se v ní skrývá vstup, pronájem prostoru, nějaká provize pro zprostředkovatele, zajištění techniky, dalších lidí a v neposlední řadě zmíněné občerstvení. Samozřejmě i v této oblasti vyhodnotíme po akci vaši zpětnou vazbu.

Předprodej vstupenek začne za pár dní a opět o něm budeme informovat tady na webu i na našich sociálních sítích. Jako první ale odkaz na předprodej obdrží naši podporovatelé, jak jsme už dříve slíbili. Je to výraz naší vděčnosti a alespoň symbolická výhoda. Předplatitele budeme informovat vzkazem přes YouTube a Discord.

Update: Byli jsme správně upozorněni na to, že jsme před lety dali slib setkávat se s našimi podporovateli a zvát je na takové akce nejen v předstihu, ale také zdarma. Na tento závazek, který jsme dali ještě před covidem, kdy jsme disponovali vlastním prostorem pro takové akce (Zetko), jsme bohužel zapomněli a mrzí nás to. Byla to chyba.

Když jsme si upozornění všimli, byl už ovšem plán na stávající akci příliš daleko. Je výrazně ambicióznější, než byl první sraz v Zetku. Součástí je jídlo i pití, spousta her a samozřejmě náš program. Není to jen klasické setkání. Stáli jsme před rozhodnutím, zda z plánů a programu slevit, anebo pokračovat v přípravě, která už stála hodně sil a zapojili se do ní další lidé. Zaplatit ze svého celou takovou velkou akci, jejíž náklady se pohybují v řádu desítek tisíc, není v našich možnostech. Současně jsme nechtěli jejím osekáváním zklamat ty, kteří dali najevo, že se jim navržená podoba líbí a cenu považují za přiměřenou.

Ale současně nechceme strčit hlavu do písku před zapomenutým slibem setkávat se s předplatiteli zdarma. Tuhle akci už podle nás z výše uvedených důvodů nemáme měnit. Abychom ale dostáli ambici, kterou jsme před lety měli, a současně dokázali nabídnout alternativu pro ty, kteří očekávali něco komornějšího za méně peněz, dohodli jsme se, že ještě do konce tohoto roku uspořádáme menší akci. Půjde o takový neformálnější „meet-and-greet“ bez občerstvení a speciálního programu. Stále tu ale budeme pro vás, můžeme se setkat, popovídat a podobně, pokud je to formát, kterému dáváte přednost.

Otevřeně říkáme, že to není něco, o čem jsme na začátku uvažovali. Je to alternativa, kterou se snažíme reagovat na vývoj událostí i poptávku po něčem jiném. Rozumíme jí a snažíme se přání vyhovět. Nechceme ale zrušit už naplánovanou akci, která byla od počátku dimenzována jinak.

Nahlásit chybu v článku

28

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru