Požáry v Austrálii zvedají vlnu solidarity

Požáry v Austrálii zvedají vlnu solidarity

Pomáhá i herní průmysl. K Bungie, Infinity Ward a dalším se přidávají i zástupci z Česka

19. 1. 2020

Pokud jste v posledních týdnech zapnuli televizi nebo rádio, či třeba jen sledovali sociální sítě, tak jste jistě neměli šanci uniknout zprávám o rozsáhlých požárech v Austrálii. Bezprecedentní událost zasáhla obrovské území a ovlivnila život celého kontinentu, což doslova nenechává zbytek světa chladným. Zvedá se vlna solidarity, lidé se navzájem vyzývají k podpoře a ta má na dálku podobu zejména finančních příspěvků. To se nevyhnulo ani hernímu průmyslu a my se nyní můžeme podívat na ty největší příklady, protože týkat se to může třeba i vašeho oblíbeného titulu a možnost přispět tak třeba máte doslova na dosah ovladače.

Jako první příklad můžeme zmínit event PLEX for GOOD z MMO akce Eve Online. Autoři na svém webu aktuální australskou katastrofu dávají do kontextu řady cifer a poukazují mimo jiné i na to, že požáry již zasáhly plochu velkou jako takřka celý Island, odkud tvůrci z týmu CCP Games pocházejí. Tato dobročinná akce spočívá v příspěvcích v herní měně PLEX, kterou je možné zakoupit za reálné peníze. Kampaň potrvá až do 26. ledna a probíhá ve spolupráci s Červeným křížem.

Mnohdy sami hráči ozvali, aby skrze svoji oblíbenou zábavu mohli přispívat.

Kromě možnosti přispívat přímo za pomocí herní měny volily některé týmy cestu přímých finančních příspěvků. To je třeba příklad australského Ubisoftu a studia Bungie. Ubisoft Australia věnoval australskému Červenému kříži a dalším charitativním organizacím 30 tisíc dolarů, což v přepočtu činí necelých 700 tisíc korun. S Ubisoftem pak souvisí i to, že se mnohdy sami hráči ozvali (Ubisoft to zmiňuje například v tomto tweetu), aby skrze svoji oblíbenou zábavu mohli přispívat. Viz například tento příspěvek na Redditu vyzývající k akci tým Blizzard. A to například vyslechli ve zmíněném Bungie. Vývojáři on-line akce Destiny umožnili hráčům objednávat trička, jejichž nákup finančně Austrálii pomáhá a kromě fyzické odměny, kterou mohou štědřejší hráči navléknout na sebe, získávají spolu s tričkem také speciální emblém. Detaily můžete spatřit například v evropské verzi obchodu Bungie. To samozřejmě nejsou jediné příklady a zmínit lze třeba ještě Infinity Ward prodávající balíčky pro Call of Duty (viz níže přiložený tweet) a štědrost podporují i Digital Extremes, tvůrci multiplayerové akce Warframe. Příkladů je ale ve světě samozřejmě o mnoho více a toto vnímejte pouze jako reprezentativní vzorek.

My můžeme ještě dodat, že stranou rozhodně nezůstávají ani tuzemské týmy. Produkty SCS Software a Amanita Design můžete nalézt v aktuálním Humble Bundle pojmenovaném Humble Australia Fire Relief Bundle. Ten nabízí rovnou 29 titulů a cenovka je stanovená na 25 dolarů, což v přepočtu vyjde ani ne na sympatických 600 korun. 100 % výdělku přitom poputuje právě do Austrálie. Motivací k nákupu tohoto nabitého balíčku vám může být příspěvek na blogu SCS Software, ve kterém zástupci týmu popisují kvality jednotlivých her a navrch dodávají i svá vlastní doporučení.

Závěrem nelze opomenout ani akce řady celebrit a vedle toho i influencerů a streamerů, a to nejen z řad hráčů a naší komunity obecně. Rozsah katastrofy má zkrátka obrovský dosah i mimo nejmenší z kontinentů a pomáhat alespoň vzdáleně a třeba i jen drobnou finanční podporou lze doslova odkudkoli. Třeba i z vaší oblíbené hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru