Final Fantasy VII Remake, Square Enix, Potvrzeno, Final Fantasy VII vyjde i na další platformy

Potvrzeno, Final Fantasy VII vyjde i na další platformy

Časová exkluzivita remaku bude trvat do 3. března 2021. Informací odhaluje obrázek krabičky

10. 12. 2019
Název: Final Fantasy VII Remake Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 4. 2020

Podobně jako v případě Death Stranding, také kolem remaku Final Fantasy VII panovaly neshody ohledně toho, na jaké platformy hra ve skutečnosti vyjde. Ačkoliv se můžeme vrátit k oznámení remaku na E3 v roce 2015 a odkázat se na popisek – Play it first on PlayStation – který výhradní exkluzivitu popíral, v průběhu let se k tomuto upozornění vývojáři, vydavatelé a nakonec ani lidé ze Sony nechtěli příliš vyjadřovat. Naposledy se cílové platformy řešily v červenci letošního roku, kdy se německá pobočka herní divize Xbox pochlubila na Facebooku, že Final Fantasy VII Remake vyjde na Xbox One už v březnu příštího roku. Vzápětí ale přišla plejáda omluv a vysvětlení, že se stala chyba, že se na původních plánech nic nemění a i v tu chvíli jsme museli případ uzavřít konstatováním, že jedinou oficiálně oznámenou platformou zůstává PlayStation 4. A i když se na tom v podstatě nic nemění ani v tuto chvíli, můžeme alespoň potvrdit, že 3. března 2021 se bude moci Final Fantasy VII Remake podívat i na další konzole, případně PC.

Final Fantasy XV vyšlo pro Xbox, spolu s plejádou starších dílů, které si na konzoli od Microsoftu také zpětně našli svou cestu.

Informace pochází přímo od lidí ze Square Enix, kteří zveřejnili finální podobu krabičky se hrou. Z pochopitelných důvodů je ústřední postavou Cloud, ačkoliv otočený zády, abychom mohli obdivovat jeho obří meč. To zajímavější se ale v tuto chvíli skrývá v pravém dolním rohu, do kterého je nově umístěna samolepka s doplňující informací o tom, že exkluzivita pro PlayStation 4 bude trvat do již zmíněného 3. března 2021. Poté tedy bude možné hru pustit i na ostatní platformy, kam by už měly být teoreticky zařazeny i konzole nové generace, tedy PlayStation 5 a zhmotněná podoba projektu Scarlett od Microsoftu. Na základě toho pak přirozeně hráči spekulují, že exkluzivita pro PlayStation může trvat dál, protože za novou platformu lze PS5 považovat, k těmto úvahám ale skutečně neexistuje důvod. Jednak by se tím chtěla Sony pochlubit a jednak by byla videa opatřena očekávaným razítkem – Only on PlayStation. To všechno proto, že by chtěla lidem prodat svou jistě nemalou investici směrem ke Square Enix, kteří by v opačném případě byli podepsáním jakkoliv finančně nevýhodné exkluzivní smlouvy se Sony sami proti sobě. Nakonec, Final Fantasy XV vyšlo pro Xbox, spolu s plejádou starších dílů, které si na konzoli od Microsoftu také zpětně našli svou cestu.

V souvislosti s remakem FF7 nicméně stále platí, že hra bude rozdělena na několik částí s tím, že práce na druhém díle už začaly. O tom ostatně informoval game director Tecuja Nomura koncem listopadu a snažil se hráče uklidnit, že Midgar v první části remaku nabídne dostatek zábavy na spoustu hodin. Naznačil přitom, že se pravděpodobně promíchá či jinak změní sestava bossů a M.O.T.O.R. nemusí být tím posledním, na koho před opuštěním úvodní lokace narazíte. S tímto vědomím se ale ještě musíme v závěru vrátit ke vzpomínanému obrázku krabičky. Ačkoliv byl již dříve zveřejněný artwork doplněn o informaci ohledně časové exkluzivity, pořád v názvu chybí poukázání na skutečnost, že se uvnitř nebude nacházet kompletní hra, ale jen jedna část. Na tuto chybu a jistou obchodně-spotřebitelskou závadnost upozorňoval už před několika měsíci redaktor Kotaku Jason Schreier, ve Square Enix si z toho ale, zdá se, těžkou hlavu nedělají…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru