Potvrzeno: PES 2021 vyjde v září přibližně za 800 korun

Aktuální ročník se bude prodávat jako samostatná hra, ale půjde v podstatě o loňskou verzi

Zdroj: Konami
16. 7. 2020
Název hry: eFootball PES 2021 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 9. 2020 Platformy: , , Žánr:

Po včerejší první várce oficiálních informací o hře eFootball PES 2021 přímo od Konami jsme se dočkali dalších důležitých podrobností. S jistotou tak už víme, že nový jen mírně vylepšený ročník vyjde 15. září, bude se jednat o samostatnou hru, nikoli placený update, a bude v základní verzi stát 30 eur na Steamu nebo třeba 779 korun na PlayStation Storu. Jak už jsme psali dříve, jedná se v podstatě o eFootball PES 2020 ze září 2019 jen s aktualizovanými soupiskami, statistikami a drobnými úpravami.

Kromě standardní edice třeba profil hry na Steamu láká na na speciální edice v ceně 35 eur, které nesou názvy Arsenal, FC Barcelona, FC Bayern Mnichov, Juventus a Manchester United podle oblíbených klubů, s nimiž je bonusový obsah propojen. Jejích kompletní obsah najdete na Steamu. Podrobnosti o jednotlivých edicích najdete také na oficiálním webu. Na PS Storu stojí edice FC Bayern Mnichov 899 korun. Za stejné ceny jako na PS Storu se pak základní verze i ty speciální prodávají také v Microsoft Storu.

Klubové edice je navíc možné díky eFootball PES 2020 a eFootball PES 2020 LITE získat s 20% slevou. Součástí PES 2021 Season Update bude nadále i evropský šampionát UEFA EURO 2020 a všechny další standardní funkce předchozího ročníku. Hra míří na PC, PS4 a Xbox One. K dispozici už máme také první trailer.

Jak už jsme psali včera, důvodem k tomuto nezvyklému kroku, který ale tak trochu jde na ruku těm, kteří zpochybňovali smysluplnost vydávat každou rok novou sportovní hru za plnou cenu, je příprava plnohodnotné next-gen verze. Ta opustí vlastní Fox Engine od Konami a přesedlá na technologii Unreal Enginu od Epicu.

Na něm poběží další ročník, který vyjde v roce 2021 a má jít o úplně novou od základu přepracovanou hru, která nabídne lepší grafiku, animace i fyziku. Vylepšení se dočkají také režimy myClub a Master League. Právě kvůli náročnosti práce na plnohodnotném next-gen titulu se autoři rozhodli osekat plány na letošní ročník. Přesto Konami věří, že fanoušky nezklame. Next-gen titul chtějí Konami začít testovat v polovině příštího roku a vydat jej někdy později, tedy předpokládáme znovu na podzim.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru