Horizon Zero Dawn, Sony Interactive Entertainment, Potvrzeno: Horizon Zero Dawn vyjde na PC

Potvrzeno: Horizon Zero Dawn vyjde na PC

Jedna z nejlepších PS4 exkluzivit se v létě podívá na neprobádané území jménem Windows

Zdroj: Sony Interactive Entertainment
10. 3. 2020
Název: Horizon Zero Dawn Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 3. 2017 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 1. 3. 2017

Spekulace se opět potvrdily. PS4 exkluzivita Horizon Zero Dawn vyjde na PC. Stane se tak ještě letos v létě. Přesnější termín zatím bohužel neznáme. Dobrodružství Aloy od nizozemského studia Guerrilla Games bude obsahovat základní hru i rozšíření The Frozen Wilds a nějaké další vybavení přímo do akce. Titul už má dokonce profil na Steamu.

Současně ale Hulst zdůraznil, že Sony nebude následovat příklad Microsoftu a vydávat na PC všechny své exkluzivní konzolové tituly.

Cílem portu je podle šéfa PlayStation Worldwide Studios Hermena Hulsta přesně to, o čem jsme před časem spekulovali – tedy představit svět a potenciál PlayStationu novým potenciálním zákazníkům. Současně ale Hulst zdůraznil, že Sony nebude následovat příklad Microsoftu a vydávat na PC všechny své exkluzivní konzolové tituly, pokud by se toho snadno obýval. Nebo naopak na to spoléhal. Zjevně se jedná o výjimku nebo jednu z výjimek (říkal tu někdo Dreams?), jejíž konverze na PC už PS4 jako platformu rozhodně nepoškodí a může přilákat více pozornosti k další generaci PlayStationu.

Brzy se máme přímo od studia Guerrilla Games dočkat dalších podrobností. “Myslím, že je důležité, abychom zůstali otevření novým myšlenkám jak představit dalším lidem PlayStation. A také jim ukázat, o co možná přicházejí,” prohlásil Hulst v rozhovoru na PlayStation Blogu. Sony jinak zůstává stoprocentně oddána klasickým konzolím, zdůraznil.

Plnohodnotný vstup na PC v případě tohoto titulu mohl usnadnit i Death Stranding. Obě hry totiž pohání engine Decima.

Nejde o blesk z čistého nebe. Bývalý šéf SIE Worldwide Studios Shawn Layden už loni v srpnu prohlásil, že by Sony mohla zvážit vydání některých first party her na jiných platformách ve snaze oslovit širší publikum. Už dříve jsme psali, že Horizon Zero Dawn pro PC může fungovat jako netradiční reklama na PS5. Studio Guerrilla Games naproti tomu naposledy vydalo kromě PS2 i na původním Xboxu a PC hru Shellshock: Nam ’67 z roku 2004. Počínaje Killzone už tvoří pouze na PlayStation. A od roku 2005 pak patří přímo Sony.

Symbolicky přitom PlayStation na PC vstoupil už před časem. Prostřednictvím streamovací služby PlayStation Now je možné si i na PC zahrát z cloudu některé z největších hitů pro PS4, PS3 i PS2. Nechybí přitom mezi nimi momentálně právě ani Horizon Zero Dawn. Plnohodnotný vstup na PC v případě tohoto titulu mohl usnadnit i Death Stranding. Obě hry totiž pohání engine Decima, díky čemuž je zřejmé, že z hlediska technologie už učinilo studio nějaké nezbytné kroky k tomu, aby alespoň hypoteticky mohly jejich hry na PC fungovat. Tyto zkušenosti nyní mohl tým zkusit zúročit a připravit jakousi ultimátní verzi demonstrující kvality PS exkluzivit.

Horizon Zero Dawn, Sony Interactive Entertainment, Potvrzeno: Horizon Zero Dawn vyjde na PC

PlayStation už nějakou dobu s PC koketuje

Chcete další příklady proplétání PlayStationu a PC kromě her od third studií Quantic Dream a Kojima Productions nebo služby PlayStation Now? Journey od nezávislého studia Thatgamecompany debutovalo na PS3 v roce 2012. V roce 2015 se objevila verze pro PS4 a loni původně exkluzivní hra vyšla i na PC a iOS. Sony Interactive Entertainment loni na podzim vydala na Epic Games Storu hru ReadySet Heroes od Robot Entertainment. A konečně těsně před koncem roku Sony prodloužila smlouvu s Major League Baseball na herní sérii MLB The Show, ale oznámila, že už hra nebude v budoucnu vycházet jen na PlayStationu. I když ani jedna ze stran neupřesnila, o jaké platformy se by se mohlo jednat, oznámení na Twitteru nadšeně glosovaly oficiální účty Xboxu i Nintenda. Není nicméně jisté, zda by i tyto verze vyvíjel first party tým SIE San Diego Studio.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru