Potvrzeno, filmový Super Mario dorazí v roce 2022

Produkce prý běží podle plánu, říká Nintendo. Mijamoto si film pochvaloval už v březnu

Zdroj: Nintendo
16. 9. 2020

O další filmové adaptaci legendárního Super Maria se mluvilo a spekulovalo dlouhé roky, až ji v roce 2017 konečně potvrdila společnost Universal Pictures. Tři roky proto víme, že se kníratým instalatérem zabývá studio Illumination, které má na kontě snímky jako Já, padouch nebo Tajný život mazlíčků. Odsud samozřejmě přichází informace, že filmový Mario tentokrát nebude hraný, ale animovaný, což zapadá do širšího konceptu Nintenda, které na přípravě filmu se zmiňovaným studiem spolupracuje. Propojení je navíc tak úzké, že práci lidí z Illumination coby adlší z producentů připomínkuje i duchovní otec Maria designér Šigeru Mijamoto, který se spolu s fanoušky jedné z nejikoničtějších herních postaviček dočká premiéry v roce 2022.

Díky spolupráci Chrise Meledandriho, zakladatele Illumination a Šigeru Mijamota, který u projektu figuruje coby koproducent, zamíří film Super Mario do kin v roce 2022.

Možné datum uvedení chystaného filmu padlo už několikrát, až nyní jej ale Nintendo s definitivní platností potvrzuje a odvolává se na odhad ze začátku letošního roku. Informace pochází z oficiálního brífinku pro management Nintenda, kde se uvádí, že přípravy filmu běží podle plánu. „Díky spolupráci Chrise Meledandriho, zakladatele Illumination a Šigeru Mijamota, který u projektu figuruje coby koproducent, zamíří film Super Mario do kin v roce 2022,“ zní oficiální vyjádření. Došlo rovněž na potvrzení, že se nic nemění na pozici Universalu, který je i nadále distributorem filmu a jeho přípravy financuje.

Co se týče námětu, nic oficiálního zatím ani jedna ze spolupracujících stran nezveřejnila, sám Meledandri ale už v roce 2018 mluvil o tom, že půjde o velmi ošemetný projekt. Zmiňoval zejména výzvu v podobě najít v Mariovi hloubku, kterou původní hra pro potřeby filmového ztvárnění postrádala. Přesto ale ocenil, že lze na Mariovi najít styčné plochy pro využití tradiční struktury tří aktů a potvrdil, že je Super Mario prioritou jeho studia. Zakladatel Illumination si navíc rýpnul do nechvalně proslulé hrané adaptace a naznačil, že je vlastně rád, jak snímek Super Mario Bros. z roku 1993 dopadl. „Myslím, že je to takhle mnohem zajímavější a hodnotnější, než kdybychom měli dělat další verzi filmu, který se povedl,“ řekl magazínu Variety a zvýšil tím očekávání, které se kolem chystané adaptace točí. V podobném duchu navíc mluvil letos v březnu i Mijamoto, když s nepřímým odkazem na nepovedený, bezmála 30 let film poukázal s douškou, že nyní snad už čas pro filmové adaptace her uzrál ten správný čas.

Není pak bez povšimnutí, že Nintendo při poslední příležitosti náležitě zabodovalo a Detektiv Pikachu byl v tabulce filmů podle příjmů z promítání ve Spojených státech na prvním místě, než jej překonal Sonic. Zopakovat něco takového se už sice nemusí podařit, i tak se ale na souboj maskotů herních platforem na filmovém plátně těšíme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru