Cyberpunk 2077, CD Projekt, Poslechněte si první skladbu ze Cyberpunku 2077

Poslechněte si první skladbu ze Cyberpunku 2077

Už víme, proč Keanu Reeves ve hře zpívat nebude. Jeho fiktivní kapelu představují Refused

3. 7. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Určitě máte ještě v živé paměti okamžik, kdy během konference Microsoftu na letošní E3 v Los Angeles vystoupil neočekávaně na pódium americký herec Keanu Reeves, aby tu později odhalil datum vydání i své videoherní alter ego. Co už vám možná uniklo, je skutečnost, že během jeho entrée zazněla hudba, které vlastně nikdo moc nevěnoval pozornost. Byla to ale první ukázka z nového soundtracku ke hře. Šlo o skladbu Chippin‘ In od švédské punkrockové skupiny Refused, která se podílí na důležité součásti hudebního doprovodu.

Keanu Reeves ve hře představuje postavu jménem Johnny Silverhand, který je frontmanem fiktivní kapely SAMURAI.

Vývojáři z polského studia CD Projekt RED se nyní touto spoluprací pochlubili oficiálně. Keanu Reeves ve hře představuje postavu jménem Johnny Silverhand, který je frontmanem fiktivní kapely SAMURAI. Bylo proto potřeba najít někoho, kdo mu propůjčí hlas namísto Reevese, pokud jde o zpěv. Ten totiž brzy prozradil, že jeho v Cyberpunku zpívat neuslyšíme. CD Projekt RED proto hledal vhodnou existující kapelu a tu našel právě ve švédských Refused.

Výsledkem této spolupráce bude úplně nová hudba, která se tvořila ve vzájemné symbióze. “Největší hity” skupiny SAMURAI vznikly pod dohledem šéfa skladatelů CD Projektu RED, kterým je Marcin Przybyłowicz. Ten si pochvaluje spojení s Refused s tím, že kapela má mezi zaměstnanci studia mnoho fanoušků. S nápadem oslovit ji ostatně přišel jeden ze skladatelů Piotr Adamczyk.

Nově navázané partnerství oceňuje i frontman Refused Dennis Lyxzén a říká, že SAMURAI jsou stejně jako oni skupinou rebelů, ačkoli v jiné době i na jiném místě. Tvorba pro hru byla podle něj zábavou, ale byla také velmi odlišná. “Byla to neočekávaná výzva,” dodal s tím, že výsledkem jsou skvělé písně.

A výsledek vzájemné spolupráce už můžete ocenit i vy. Skladba Chippin‘ In je totiž už k dispozici na všech obvyklých hudebních kanálech. Zajímavé je to i proto, že Refused vydali poslední album s názvem Freedom v roce 2015. Nejde navíc o první podobný případ, kdy kapela nahlédla do světa her. Hudba od Refused, konkrétně skladba New Noise, zazněla v traileru nazvaném Fight Like Hell pro akci Doom z roku 2016.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru