Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Poslechněte si hudbu z Death Stranding naživo

Poslechněte si hudbu z Death Stranding naživo

V Praze vystoupí islandská skupina Low Roar, jejíž skladba zazněla už v prvním traileru

Zdroj: Kojima Productions
5. 11. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Chcete se zaposlouchat do “soundtracku” ke hře Death Stranding naživo? Máte skvělou příležitost. Shodou okolností přibližně měsíc po vydání hry do Česka dorazí islandská skupina Low Roar, jejíž hudba v Death Stranding zní a titulní píseň I’ll Keep Coming provází fanoušky už od prvního traileru z E3 2016. Low Roar jsou na turné a v pátek 13. prosince vystoupí v Praze v Café V lese.

Low Roar patří k tomu nejlepšímu a nejvýraznějšímu na soundtracku Death Stranding.

Do Prahy se vrací opakovaně a v Bratislavě skupina vystoupila 18. srpna. Lístky na pražský koncert se prodávají za 373 korun a vystoupení začíná v půl osmé večer. Frontman kapely Low Roar Ryan Karazija pochází z Kalifornie, ale skoro před deseti lety se odstěhoval do Reykjavíku na Islandu, kde dal dohromady svou aktuální skupinu. Mohli bychom tu zabřednout do dalších podrobností, ale nejsme hudební magazín, a odbornou stránku proto raději necháme povolanějším.

Z pohledu někoho, kdo už měl možnost s Death Stranding strávit spoustu času, jen doplním, že Hideo Kodžima si už tradičně nezvolil interprety vůbec špatně ani náhodně. Low Roar patří k tomu nejlepšímu a nejvýraznějšímu na soundtracku Death Stranding a jejich hudba se vám okamžitě dostane pod kůži, i kdybyste tomuto stylu běžně neholdovali.

Když se skladba spustí ve správný moment na pozadí vaší cesty, prohloubí pocity izolace a osamění, které zřejmě budete ve společnosti Sama zažívat.

Třeba titulní píseň I’ll Keep Coming je temná, znepokojivá i něžná a melancholická současně. Skvěle tak podtrhuje celkovou atmosféru hry a doplňuje vaše putování. Když se skladba spustí ve správný moment na pozadí vaší cesty, prohloubí pocity izolace a osamění, které zřejmě budete ve společnosti Sama zažívat.

Koncerty zaměřené na herní hudbu patří mezi vyhledávané, ale stále poměrně ojedinělé akce z pohledu českého posluchače. Pokud toužíte po tom podívat se na vystoupení někoho, kdo tak výrazně přispěl na soundtrack Death Stranding, určitě byste si tuto příležitost neměli nechat ujít. Nebylo by překvapením, kdyby krátce po vydání hry koncert nějak akcentoval skutečnost, že Low Roar podíl na Death Stranding značně zpopularizoval.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru