Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir, Microids, Pokračování série Asterix & Obelix XXL vyjde na podzim

Pokračování série Asterix & Obelix XXL vyjde na podzim

Slavné duo Galů představí kooperaci a přinese i ostatní známé postavy

18. 8. 2019
Název: Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 21. 11. 2019

Tento podzim se na počítače a na konzole vrátí galské duo římanobijců Asterixe a Obelixe, a to ve formě pokračování série Asterix & Obelix XXL, které tentokrát zavítá na Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 a na PC a které přinese pro sérii jednu významnou novinku.

Celým jménem Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir je pokračováním série, jejíž první díl dorazil na PlayStation 2 už v roce 2003. V pořadí třetí díl plánuje zaujmout hráče svižnou a okamžitě přístupnou hratelností, která v sobě kombinuje bití nepřátel, enviromentální hádanky i důraz na exploraci s možností objevování řady skrytých překvapení. Ta by měla ruku v ruce s vedlejšími úkoly dopomoci k nelineárnímu zážitku. Jak to může vypadat v praxi, to už odhaluje premiéra ukázky se záběry z alfaverze hry.

U této příležitosti uveřejněná tisková zpráva láká na příběh začínající 50 let před naším letopočtem a u druida Panoramixe, který obdrží tajemný dopis. Díky tomu slavné duo Galů objeví obří krystal, s nímž mají následně cestovat do nejvzdálenějších končin herní krajiny. A z videa přiloženého výše lze vyčíst, že s daným drahokamem jde mimo jiné třeba i mlátit utlačující Římany. Vedle Panoramixe příběh hry představí i další známé postavy, mezi něž patří například Trubadix a Majestatix. Chybět ale nebudou ani postavy nové a v duchu komiksové předlohy budou samozřejmě vtipně pojmenované. Vedle komiksové předlohy autoři pamatují i na filmy a slibují do světa hry zakomponovat i reference na filmové adaptace.

Návrat známých postav může zaujmout fanoušky komiksu, předchozích her i filmů, nicméně z hlediska náplně bude tím největším lákadlem premiéra kooperačního režimu. Díky tomu budou moci k jediné obrazovce usednout i dva hráči naráz. A zda se to ve dvou lépe táhne, to bude možné zjistit už 21. listopadu, kdy hra dorazí na zmíněné platformy. Francouzští Microïds navíc fanouškům slibují, že v Evropě budou k dostání dvě rozšířené edice hry: Limitovaná, jež přinese bonus v podobě malých figurek Asterixe a Obelixe, a sběratelská, která navrch obsáhne i větší figurku Obelixe a psa Idefixe.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru