Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Pokračování Plants vs. Zombies působí jako Overwatch

PopCap představil Battle for Neighborville. Přístup do hry si můžete koupit už dnes

5. 9. 2019
Název: Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 18. 10. 2019

O dalším pokračování povedené akce Plants vs. Zombies: Garden Warfare se v posledních měsících mluvilo opakovaně. Největší pozdvižení ale způsobil až uniklý trailer, který v polovině srpna všechny předchozí spekulace definitivně potvrdil a bylo už jen otázkou času, než vývojáři z PopCapu svoji novou hru oficiálně představí. V tuto chvíli vám tedy můžeme prozradit, že o Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville – jak se novinka skutečně jmenuje – víme už několik týdnů, vzhledem k tomu, že jsme si ji mohli už ve značném předstihu krátce vyzkoušet. A vzhledem k již proběhnuvšímu testu není jistě velkým překvapením, že vydání hry je naplánované už na 18. října, konkrétně ve verzích pro PC, Xbox One a PlayStation 4.

Největším tahákem připravované novinky má být ono sousedství, ve kterém se hra odehrává, spolu s volností, kterou v rámci pokračující série nově získáte. Jednotlivé části Neighborville jsou spojené otevřenými lokacemi, fungujícími jako sociální huby, ve kterých můžete potkat ostatní hráče a blbnout v sérii miniher. V novém videu se mihne například střelnice nebo týmové piano, a ačkoliv zřejmě nepůjde o nic propracovaného, jde o poměrně kreativní způsob, jak vyplnit čas při čekání na další zápas. Důraz na týmovost se přitom odráží i ve způsobu, jakým vývojáři chtějí, abyste nové Plants vs. Zombies hráli, protože vedle standardní hry „každý sám za sebe“ můžete coby několikačlenný tým osedlat například jedno vznášedlo a pálit na zombíky jako jedna rozzuřená kytka. To všechno navíc také v režimu rozdělené obrazovky, což by mělo platit pro všechny módy napříč celou hrou, ovšem pouze na konzolích.

V Battle for Neighborville naleznete zombíka s lukem, metače poskakujících granátů, bruslaře, rychle se teleportující houbičku nebo defenzivní classu s postupně se rozbíjejícím štítem.

Standardní týmová hra pak v mnoha ohledech působí jako Overwatch ve 3rd person pohledu a spojnice se dají najít nejen ve vzezření jednotlivých postav, ale také ve zbraních, které používají, resp. v jejich speciálních schopnostech. V Battle for Neighborville tak naleznete zombíka s lukem, metače poskakujících granátů, bruslaře, rychle se teleportující houbičku nebo defenzivní classu s postupně se rozbíjejícím štítem. Jistě, ani vývojáři z Blizzardu třídy jednotlivých hrdinů sami kompletně nevymysleli, inspirace se nám ale v případě nových Plants vs. Zombies zdá až příliš velká. Přesto je ale samotná hra o trochu pomalejší, pocitově ne tak zuřivá a na komplexnost jednotlivých tříd bojovníků tolik nelpí. Ostatně, klasický týmový zápas bude probíhat až mezi 12 hráči na obou stranách, což povahu hry do značné míry definuje.

Skutečnost, že už před měsícem proběhl hratelný test, jde navíc ruku v ruce s aktuální nabídkou, díky které si můžete Battle for Neighborville zahrát už dnes. Vývojáři totiž nabízí možnost stát se za 27 eur zakládajícím členem celého sousedství a získat tak předběžný přístup, který prý nemá být obvyklou betaverzí. Podle EA je hra připravená na to, aby si ji mohli hráči bez omezení užívat už v tuto chvíli, i když samozřejmě v průběhu celého měsíce budou přicházet patche, dojde na postupnou úpravu atributů jednotlivých postav a vývojáři také naplánovali jednotlivé vlny, v nichž bude přicházet nový obsah. Speciální edici si můžete zakoupit do 30. září na všech třech cílových platformách a očekávat, že se z ní po vydání stane standardní edice se zachováním veškerého vašeho postupu hrou. Sluší se navíc dodat, že na PC je hra již nyní obsažena v rámci předplatného Origin Access Premiere a na první pohled se skutečně tváří jako finální produkt.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru