Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Pokračování Overwatch nemusí dorazit ani v roce 2022

Pokračování Overwatch nemusí dorazit ani v roce 2022

Věrohodný insider znovu tvrdí, že se vývoj zpomaluje. Může to souviset i s aktuální kauzou

Zdroj: Blizzard
9. 8. 2021
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Overwatch 2 se svého oficiálního odhalení dočkal na BlizzConu 2019. Osmiminutové video rozbouřilo mezi fanoušky vlnu jímavých emocí a nutno přiznat, že i po letech neztratil filmeček nic ze své velkoleposti a dojemnosti. Faktem ovšem zůstává, že už za několik měsíců tomu budou tři roky, kdy jsme se o hře poprvé oficiálně dozvěděli a už od února napevno víme, že se jí letos nedočkáme. Vývojáři z Blizzardu tehdy odložili na rok 2022 nejen Overwatch 2, ale také Diablo IV, což fanoušci vesměs akceptovali a těšili se z nových informací a detailů, které vývojáři k oběma hrám poskytovali. Teď se ovšem objevují zprávy, že Overwatch 2 nestihne ani příští rok a jeho odklad visí ve vzduchu. Tvrdí to renomovaný insider a leaker s přezdívkou Metro, který svou kredibilitu stvrdil například před zmiňovaným BlizzConem 2019, kdy potvrdil, že po animovaném filmečku bude Overwatch 2 oznámen.

O necelé tři roky později ale mluví jinak a už několikrát poukazoval na to, že se vývoj nepříjemně vleče. Ostatně, ještě před oficiálním odkladem něco takového naznačoval s odkazem na informace přímo od týmu, který na hře pracuje. Insider se letos v lednu nezdráhal mluvit o tom, že je hra ještě hodně daleko a nic se za uplynulý půl rok nezměnilo. Nejnovější zprávy zní ještě výhružněji a s přihlédnutím k Metrově historii se začínáme o Overwatch 2 mírně obávat. „Od několika lidí blízkých mému původnímu zdroji k Overwatch 2 jsem slyšel, že vývoj trvá déle, než se očekávalo. Z toho, co jsem zjistil, se vydání v roce 2022 už nezdá pravděpodobné. Doufám, že to není pravda a ukáže se, že se mýlím,“ napsal Metro na svůj Twitter. Pokud by však jeho zpráva pravdivá byla, fanoušci by se měli podle jeho slov obávat o Overwatch jako takový.

Metro si neumí představit, že by první díl přežil další rok bez výrazných updatů, kterých se hře poslední dobou opravdu nedostává. Jak popisují fanoušci, nový herní mód nedorazil už pěkně dlouho, chybí zajímavé eventy, ale na druhou stranu zase Overwatch příliš netrpí na to, že by ho hrál nedostatečný počet hráčů, aby se dalo mluvit o příliš dlouhém čekání na zápasy. Stav je každopádně neuspokojivý, vzhledem k tomu, že se s nástupem druhého dílu počítalo už loni, nejhůře letos. Hráči se rovněž ptají, co je tak složitého na vytvoření takové hry, když její základ existuje a jediné, co vývojáři musí udělat, je inovovat ji takovým směrem, aby byla zachována původní formule, ale komunita cítila proud zajímavých změn stran módů i postav. Nakonec, představu o tom, v čem se bude druhý díl od prvního lišit, už vývojáři mají a zakotvili ji převážně ve změně počtu hrdinů v jednom týmu. Z šesti se chtějí přesunout na pět, což Blizzard vysvětloval koncem května s odvoláním na záruku pestrosti a vyšší dynamiky zápasů. Ve skutečnosti ale ubrání jednoho tanka hráči nepřijali příliš dobře a začali horlivě diskutovat, že pro offtank roli – typicky D.va – už zřejmě nebude v zápasech místo, nedojde-li na úpravu mety podle inovovaných schopností jednotlivých hrdinů.

Za odkladem hry až za kalendářní rok 2022 pak může pochopitelně stát i aktuální kauza kolem Activisionu, do které je Blizzard výraznou měrou namočen. Kvůli nařčení z nevhodného chování na pracovišti ze strany mnoha zaměstnanců čelí Activision Blizzard žalobě, zbrzdily se práce na vývoji dalších titulů a také odhalení Call of Duty stále nepřišlo. Kombinace těchto faktorů ale může skutečně vést až k tomu, že o Overwatch hráči přestanou mít zájem a navazovat druhým dílem tak může být pro Blizzard o to složitější.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru