King’s Bounty 2, 1C Entertainment, Pokračování legendárního King’s Bounty vyjde příští rok

Pokračování legendárního King’s Bounty vyjde příští rok

Návrat po více než deseti letech přinese 3rd person pohled, RPG prvky a reálná bojiště

16. 8. 2019
Název: King’s Bounty 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 8. 2021 Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 24. 8. 2021

Ačkoliv si mnoho hráčů spojuje strategickou značku King’s Bounty až s jejím rebootem z roku 2008 od Katauri Interactive, kořeny sahají mnohem hlouběji do historie. Natolik, že je zcela pomýlené označovat King’s Bounty za vykradače myšlenek dnes slavnějších Heroes of Might & Magic, vzhledem ke zcela opačné situaci. King’s Bounty totiž vyšlo už v roce 1990, tedy 5 let před prvními Heroes, a je rozhodně nutné dodat, že za vývojem obou těchto her stál jeden člověk – designér Jon Van Caneghem. Pod hlavičkou společnosti New World Computing tak v případě Heroes pouze inovoval vlastní práci, na což se ale dílem postupujících let často zapomíná. Zajímavou historií se nicméně v tomto případě zabývat nebudeme – podstatná je totiž přítomnost, a ta zčistajasna přináší oznámení King’s Bounty 2 od vývojářů z 1C, pro které zřejmě uzrál čas, posunout sérii zase o kus dál.

Jak už tedy chápete, pokračovat se bude ve vizi zmiňovaného a více než deset let starého rebootu, podle prvních informací ovšem nezůstane kamen na kameni. Nehledě na vylepšenou vizuální stránku, vývojáři mění perspektivu i způsob vyprávění a nedá se říct, že nutně k horšímu. Mimo bitvy se totiž budete pohybovat krajinou ve 3rd person pohledu, typičtějším spíše pro žánr RPG, ke kterému se chtějí vývojáři King’s Bounty 2 přiblížit. Region Antara tak budete moci prozkoumávat v reálném čase a z větší blízkosti, promlouvat s jejími obyvateli a řešit problémy způsobené neznámou nákazou, která lidi přeměňuje na zombiím podobná monstra. Pravda, příběh originálně zrovna nezní, vývojáři však slibují spoustu filmově laděných cut-scén a důležité volby s dalekosáhlými dopady. Navíc v tiskové zprávě uvádí, že rozhodovat nebudou jenom volby v dialozích, ale také vaše činy a skutečnost, jestli svá slova dokážete během hraní dodržet. Se vstupem do hry si navíc budete moci zvolit jednoho ze tří připravených hrdinů, kteří budou mít sadu unikátních schopností i vlastní příběh, určující jejich charakter, potažmo způsob hraní. Hlavními veličinami budou síla, umění, řád a anarchie a vývojáři slibují, že příklon ke každé z nich otevře nové příběhové možnosti a odrazí se v reakcích ostatních postav vůči vám.

Nyní bude mnohem víc záležet na pohybu vašich vojsk, například ve snaze dostat se nad protivníka, což je příjemné zpestření a v kombinaci s až podezřele líbivou grafikou vypadá King‘s Bounty 2 opravdu lákavě.

Velkých změn se vedle průzkumného režimu dočkají i souboje, které sice zůstávají tahové a pohybovat se při nich budete na hexové mapě, ovšem bojiště působí z prvních obrázků mnohem plastičtěji a odpovídá příklonu celé hry k realismu. S ohledem na to, v jakém regionu Antary se budete pohybovat, tak můžete očekávat stylizovanou bojovou mapu, počítající nejen se statickými překážkami v podobě kamenů nebo rozbitých povozů, ale také s terénním převýšením, mlhou, roklemi a dalšími elementy, ovlivňující taktické možnosti. Zdá se také, že bude nyní mnohem víc záležet na pohybu vašich vojsk, například ve snaze dostat se nad protivníka, což je příjemné zpestření a v kombinaci s až podezřele líbivou grafikou vypadá King‘s Bounty 2 opravdu lákavě. Pokud si navíc potrpíte na hýčkání vlastních jednotek, případně jejich postupné vylepšování a zocelování bojem, zřejmě si také přijdete na své. Tiskové materiály totiž uvádí, že bezejmenné bojovníky vašich družstev nahradí jedineční válečníci, kteří budou v průběhu hrou tužit své vzájemné vztahy, což ve výsledku implikuje mnohem pestřejší systém, nežli bylo jen pouhé sledování velikosti stavů dostupných vojsk.

Podobně jako předchozí díl, ani pokračování se však nechce vyhýbat fantasy prvkům a nad rámec popisovaných „zombií“ se budete muset samozřejmě postavit i větším výzvám. Ať už se bavíme o obrech, mocných čarodějích, nebo o dracích, ti všichni by měli prověřit vaší připravenost a v mezích žánru i nastavené obtížnosti vás podrobit adekvátní výzvě. Tou by pak nakonec měla být i snaha o co nejmenší zásahy do krajiny království Nostria, vzhledem k tomu, že v ní stále žijí obyčejní lidé, přímo závislí na tom, co jim příroda poskytne k obživě a živobytí.

King‘s Bounty 2 vyjde v příštím roce na PC, ale současně také na konzolích Xbox One a PlayStation 4.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru