The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Pokračování Breath of the Wild naznačuje hratelnou Zeldu

První upoutávka mění nádech hry a možná už ukázala i antagonistu

13. 6. 2019
Název: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 5. 2023

Pravděpodobně největším a nejzajímavějším překvapením z prezentace Nintenda bylo odhalení prací na pokračování akčního RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tento fantasticky hodnocený titul (97 % na serveru Metacritic) si pokračování určitě zaslouží, bohužel prvotní prezentace hry neodhalila prakticky nic konkrétního. Fanoušci a novináři po celém světě ale trailer důkladně prozkoumali a přišli hned s několika zajímavými poznatky, které mohou něco napovědět o dalším směřování Linka a Zeldy.

Tím nejdůležitějším je to, že se již čile spekuluje o změně hratelné postavy. Link a Zelda jsou v traileru viděni pohromadě, což by mohlo vypovídat o dvou věcech. Buďto budou hratelní oba na střídačku, anebo se fanoušci originálu dokonce dočkají kooperace. A třeba i s živým spoluhráčem. To ale z pochopitelných důvodů nechtěl producent hry Eiji Aonuma nijak komentovat a dosud se na dotazující novináře buďto jen usmíval, nebo jim odpovídal dalšími otázkami. Hráči ale mají jasno – Zelda má v upoutávce krátké vlasy a to může být dalším vodítkem toho, že se jí jakožto hratelné postavy hráči budou moci chopit. Někteří poukazují na to, že zkrácení je zjednodušením – zpracovat dlouhé vlasy by totiž bylo u hratelné postavy náročnější. Ať už ale bude Zelda hratelná či nikoli, určitě bude minimálně hrát větší roli, po konci prvního dílu by to totiž dávalo smysl.

Upoutávka za další napovídá něco o podstatně temnějším zasazení hry. To by navíc mohlo přinést návrat v Breath of the Wild prakticky vynechaných dungeonů. Ty přitom v historii značky hrály poměrně zásadní roli. Část hudebního doprovodu a jedna mrtvola navíc prý dle mnohých znalců série má připomínat zápornou postavu Ganondorfa. Vypovídat o tom mají motivy na náušnicích i barva drahokamu na čele umrlce. Kánon série navíc potvrzuje, že Ganondorf je po smrti a je tedy otázkou, jakou případnou roli by v pokračování mohl sehrát.

Days Gone

Nečekaná inspirace

Eiji Aonuma v rozhovoru pro IGN uvedl, že mladší hráči z vývojářského týmu se v poslední době dost ponořili do westernové akce Red Dead Redemption 2. Hru vyloženě zmínil v kontextu inspirací pro pokračování a je tedy otázkou, jak moc se tvůrci plánují odvázat a co všechno do pokračování hry přidají. Jízda na koni by tu již byla, ale kdoví, třeba se dočkáme i správy vlastního tábora.

Motivy viděné po stěnách jeskyní mohou za další znamenat návrat rasy Twili z titulu Twilight Princess pro Wii a pro Gamecube, zde ale už fanoušci poměrně dost spekulují. Jisté je ale na druhé straně to, že tentokrát se určitě bude něco dít se samotným zámkem Hyrule. Ten se na konci upoutávky zvedá a zjevně se chystá přemístit. Z dalších fakt víme, že hra dorazí pouze na Switch. A vzhledem k tomu, že Nintendo prozatím dementuje spekulace o případné silnější revizi konzole, tak předpokládejme existenci jediné edice. Tvůrcům ale určitě po technické stránce alespoň částečně rozváže ruce fakt, že tentokrát není v přípravě verze pro starší Wii U. Jestliže tedy původní díl obsahoval nějaké kompromisy po technické stránce, tak u pokračování je zcela jistě nespatříme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru