Pokémoni potěší fanoušky trojicí nových her

Pokémoni potěší fanoušky trojicí nových her

Remake Diamond a Pearl sází na klasiku. Legends Arceus může oslovit příznivce Zeldy

Zdroj: koláž/Vortex
1. 3. 2021

Pokémoni oslaví čtvrtstoletí existence ve velkém stylu. Na trh míří hned několik her, které byly představeny už během uplynulého pátku, ale my jsme se k nim dostali až nyní. Snad nám to fanoušci Nintenda prominou, o zajímavé zprávy nebyla v posledních dnech nouze, a tak jsme museli tuhle značku trochu nespravedlivě zdržet.

Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining Pearl

Na Nintendo Switch míří v první řadě exkluzivně remaky her Pokémon Diamond a Pokémon Pearl. Vylepšené klasiky z roku 2006 původně určené pro DS vyjdou ještě letos. Nejde o překvapivou zprávu, náznaky se objevovaly už v uplynulých měsících. Má se jednat o věrné remaky, které vyvíjí japonské studio ILCA, které vytvořilo například Pokémon Home. Vylepšené verze si zachovají původní hratelnost i styl, ale nabídnou některé moderní funkce a prvky. Opět se vypravíme do regionu Sinnoh, přičemž jeho mapa by měla být pamětníkům dobře známá a cesty nebo města se nezmění.

Pokémon Legends: Arceus

Úplnou novinku představuje hra Pokémon Legends: Arceus, který vyjde začátkem příštího roku a rovněž míří exkluzivně na Switch. Do známé hratelnosti má přidat nové akční a RPG prvky a není nejspíš náhodou, že fanoušci open world titul hodně přirovnávají The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Vypravíme se do regionu Sinnoh a naším úkolem bude zkompletovat zdejší vůbec první Pokédex. Divoké pokémony půjde chytit i bez boje, ale tahové bitvy ve hře nechybí. Novinka bude hodně o prozkoumávání a cestování a zatím fanoušky trochu rozděluje. Pro někoho jde o osvěžující evoluci, jiní to chápou jeho příliš velký odklon od zavedené formule.

New Pokémon Snap

Nový trailer na New Pokémon Snap od The Pokémon Company slíbil vydání na 30. dubna. Hra pro Switch vzniká ve spolupráci s Bandai Namco a naším úkolem bude vyfotit přes 200 různých druhů pokémonů, zatímco budeme zkoumat region Lental. Pořízené fotky půjde upravovat a sdílet s přáteli. Hra ve stylu rail shooterů je pokračováním Pokémon Snap z roku 1999 pro Nintendo 64.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru