Pokémon Sword & Shield, Nintendo, The Pokémon Company, Pokémon Sword & Shield vyjde 15. listopadu

Pokémon Sword & Shield vyjde 15. listopadu

Hra představí nový region, přerostlé verze známých pokémonů a raidy až pro čtyři hráče

6. 6. 2019
Název: Pokémon Sword & Shield Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr: Datum vydání: 15. 11. 2019

Včerejší vysílání Nintendo Direct mělo jasné zadání – ještě před E3 informovat hráče o detailech ohledně Pokémon Sword & Shield, jmenovitě o zasazení hry, nových pokémonech, prvcích a hlavně datu vydání. Tenhle závazek se přitom podařilo splnit nad očekávaní dobře, vzhledem k tomu, že bezmála sedmnáctiminutové video praská informačně ve švech a představuje toho nakonec mnohem víc, než v co mohli fanoušci série doufat. To nejdůležitější pro vás ale máme hned na začátku – Pokémon Sword a Pokémon Shield vyjdou na Nintendu Switch během hlavní sezóny, konkrétně pak 15. listopadu.

Ve hře se podíváme do nově objeveného regionu Galar, ve kterém se všechno točí kolem soubojů pokémonů. Podle vývojářů ze studia Game Freak jsou v Galaru považovány bitvy za vrchol veškeré zábavy a zřejmě nikoho nepřekvapí, že budou hlavní herní náplní. Čeká nás proto vstup do pokémonské ligy a následný řetězec soubojů, na jehož konci čeká titul šampiona. V regionu samozřejmě potkáte spoustu vedlejších postav, těmi nejdůležitějšími ale bude Leon – nejlepší trenér pokémonů v Galaru a úřadující šampion – a jeho mladší bratr Hop, který vyrazí na cestu za ovládnutím ligy ve stejný den, jako hráči. Chybět pak samozřejmě nebude ani profesorka, v tomto případě paní Magnolia, a její vnučka Sonia.

Zajímavě se tváří možnost vyrážet na raidy až ve čtyřech hráčích.

Výrazným rysem Galaru je fenomén Dynamax, na který narazíte ve specifických lokacích a který do velké míry ovlivní probíhající souboje. Dynamax totiž působí na pokémony tak, že je nechává po dobu tří kol narůst do gigantických rozměrů bez ohledu na jejich evoluční fázi, čímž se rapidně zvýší jejich síla a rychlost útoků. Může to ale znamenat i problém, s přihlédnutím k tomu, že funkci lze vyvolat jen v případě, budete-li vlastnit speciální náramek, a už nyní nám je jasné, že nejednou nastane chvíle, kdy se do nevýhodné pozice dostane hráč, nikoliv jeho soupeř. Zajímavě se nicméně tváří možnost vyrážet na raidy až ve čtyřech hráčích, takž zkrocení přerostlého pokémona bude přeci jen trochu snazší, než se o to samé snažit v jednom.

Co se týče nových pokémonů, Sword & Shield má být doslova rájem pro všechny objevitele. Aktuálně se hovoří například o květince Gossifleur, bavlněné kuličce Eldegoss, ovečce Wooloo nebo o ptákovi s pekelně naštvaným pohledem a jménem Corviknight. Chybět pak nebude ani legendami opeředená Zacian s mečem v tlamě a její mužský protějšek Zamazenta, který má pro změnu na hrudníku velký štít. Odtud ostatně pochází i označení celé hry a oba pokémoni budou vrcholnou odměnou za hráčovo snažení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru