Pokémon: Let’s Go, Pikachu! a Let’s Go, Eevee!

Pokémon: Let’s Go, Pikachu!

Pokémoni se po 20 letech vrací ve staronovém dobrodružství

4. 12. 2018
Název: Pokémon: Let’s Go, Pikachu! a Let’s Go, Eevee! Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Recenzovaná verze: Switch Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2018

Po free-to-play akční adventuře Pokemon Quest vychází na Switchi konečně také plnohodnotní pokémoni. Tituly Pokémon: Let’s Go, Eevee! a Pokémon: Let’s Go, Pikachu! ještě nejsou regulérním pokračováním, které má přijít na trh až příští rok, ale namísto toho studio Game Freak vsadilo na vylepšený remake hry Pokémon Yellow z roku 1998, který byl sám o sobě upgradem titulů Pokémon Red a Blue, což byly pro změnu úplně první díly v rozvětvené sérii z roku 1996.

Dvacet let po Yellow přichází Let’s Go, jenž – jak už ostatně i název napovídá – se v mnohém inspiroval mobilní hrou Pokémon Go, s níž sdílí nejen podobné mechanismy, ale také nový volitelný ovladač Poké Ball Plus, přičemž obě hry lze navíc efektivně propojit. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že Let’s Go, Pikachu! a Let’s Go, Eevee! jsou první hry z hlavní řady, které si můžete zahrát na “velké” konzoli od Nintenda.

Pokémon: Let’s Go, Pikachu! a Let’s Go, Eevee!

  • hra je přístupná všem bez rozdílu věku a zkušeností
  • remake důstojný slavné klasiky
  • audiovizuální zpracování a nové funkce
  • propojení s mobilní hrou a originální ovladač
  • možnost kooperace
  • kvůli přístupnosti je hra v mnohém zjednodušená
  • nejde o velké plnohodnotné pokračování
  • místy příliš snadné navzdory četným soubojům
Tituly Pokémon: Let's Go, Eevee! a Pokémon: Let's Go, Pikachu! jsou navzdory všeobecnému předpokladu spíš než pamětníkům 20 let starého originálu určené nováčkům, mladším hráčům a těm, kteří přišli s pokémony prvně do kontaktu na mobilech. Jim je ušita na míru hratelnost a na vrub této snaze lze připsat některá zjednodušení, která mohou potenciálně část veteránů odradit. To ale nic nemění na tom, že jde o povedenou hru, která nabízí spoustu bonusového obsahu a osvěžujících prvků.
8 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru