Podpora konzolové verze karetní hry Gwent končí

Podpora konzolové verze karetní hry Gwent končí

V pondělí dorazí poslední update. Účet lze převést na GOG, ale bez získané prémiové měny

5. 12. 2019

Od lidí z CD Projektu RED přišla včera večer nečekaná zpráva. Podpora konzolové verze karetní hry Gwent: The Witcher Card Game, která byla na PS4 a Xboxu One uvedena teprve před rokem, od příštího pondělí končí. Poslední update, kterého se hráči dočkají, zmrazí podle vyjádření vývojářů na půl roku aktuální stav hry, o 9. června příštího roku pak už nebude hra na konzolích k dispozici. Neznamená to přitom, že by v nadcházejících šesti měsících nepocítili hráči žádné změny – provoz hry bude vzhledem k zastavení vydávání aktualizací značně omezen a jednou z klíčových funkcí, kterou budou verze pro PS4 a Xbox One postrádat, je pochopitelně párování do hry s hráči na ostatních platformách. Největší problém ale nastává kolem nashromážděné prémiové měny – Meteorite Powder – kterou nebude možné žádným způsobem z ekosystému PS4 vyvést ven.

S nedávno spuštěným Gwentem na iOSu a předtím na Androidu povážlivě vzrostlo množství cílových platforem, které nemůžeme všechny plnohodnotně provozovat a ještě mezi nimi ve smyslu funkcí zachovávat soulad.

„Když jsme spouštěli konzolovou verzi Gwentu v roce 2017 (launch PS4 a Xbox One verze proběhl 8. prosince 2018, pozn. red.), chtěli jsme poskytnout hráčům stejnou úroveň podpory, které se dostávalo verzi pro počítače. Nicméně s nedávno spuštěným Gwentem na iOSu a očekávaným vydáním na Androidu povážlivě vzrostlo množství cílových platforem, […] které nemůžeme všechny plnohodnotně provozovat a ještě mezi nimi ve smyslu funkcí zachovávat soulad,“ zní vyjádření CD Projektu RED. Dále pak vývojáři uvádí, že se mobilní Gwent stal spolu s verzí pro PC tím nejpopulárnějším ve smyslu hrajících hráčů, a i z toho důvodu se proto rozhodli provoz hry na zmiňovaných konzolích ukončit.

Za tímto účelem si CD Projekt přichystal systém, prostřednictvím kterého lze převést konzolový účet Gwentu na GOG a pokračovat tak v hraní, nejedná se však o možnost zkopírovat si postup jedna ku jedné a hráči na PlayStationu 4 přijdou o to nejcennější, tedy nakoupenou prémiovou měnu. Na tuto skutečnost přitom upozorňuje až poznámka pod čarou a vývojáři pouze vybízí k tomu, aby hráči do června příštího roku všechen prach využili, a až posléze zkopírovali svůj účet na GOG. Jenže tohle se hráčům ani trochu nelíbí, vzhledem k tomu, že si měnu schovávali na transmutaci karet z příštích expanzí a jednoduše ji nechtějí vypotřebovat zbytečně. Podle reakcí v komentářích přímo na oficiálních stránkách Gwentu dokonce někteří hráči uvádí, že na kontě mají prach o hodnotě stovek eur a s rozhodnutím CD Projektu RED se nechtějí smířit. Důležité je také dodat, že přenos konzolového progresu může proběhnout jen na čerstvě vytvořený účet na GOGu, nelze jej tedy spojit s postupem z hraní PC verze a nelze ho ani konzolovým přepsat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru