Podle Hendersona vyjde další Battlefield až v roce 2024

Hra prý mohla dorazit už za rok, ale interní plány se měly údajně změnit

Zdroj: Electronic Arts
13. 5. 2022
Název hry: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Během zveřejňování finančních výsledků společnosti Electronic Arts komentoval CEO Andrew Wilson stav kolem Battlefieldu 2042. Jak už jsme vás informovali včera, bez ohledu na obrovskou míru kritiky a špatné výsledky nelámou vývojáři z DICE nad hrou hůl a stále na ni pohlíží se značnými ambicemi. Wilson uvedl, že jde o dlouhodobý projekt a naznačil tím, že podpora se snahou dostat Battlefield 2042 na lepší úroveň bude pokračovat. Vše pak má být v souladu s interním plánem, o kterém s odvoláním na své zdroje mluví insider Tom Henderson, podle nějž bylo další pokračování s největší pravděpodobností odloženo a dorazí údajně až v roce 2024.

Henderson celou situaci rozebírá v novém článku na stránkách magazínu What If Gaming a rekapituluje nejen vývoj Battlefieldu 2042, ale také zmiňované Wilsonovo prohlášení. Na dotaz, jak to vypadá s celou sérií v souvislosti s vlažným přijetím dalších patchů pro Battlefield 2042, odpověděl CEO Electronic Arts vcelku podle očekávání. „Na věc se díváme z dlouhodobého hlediska. Jedná se o jednu z nejlepších značek v našem odvětví, kterou vybudoval jeden z nejlepších týmů,“ chválí Wilson vývojáře z DICE a potvrzuje, že jde i nadále o velmi důležitou součást celého portfolia z pohledu jednotlivých značek i týmů pracujících pro Electronic Arts.

Pak ale Henderson přináší zákulisní informace, podle kterých měl být další Battlefield k dispozici už v průběhu příštího roku, což mělo platit ještě relativně nedávno. „Na dalším Battlefieldu se pracuje už nějakou dobu a proslýchá se, že by mohl vyjít v roce 2023,“ opakuje Henderson a vrací se také k výrokům Andrewa Wilsona ze srpna loňského roku. Na dotaz, jestli společnost počítá s dvouletými cykly pro Battlefield odpovídal kladně a zdálo se tudíž, že vydání hry v příštím roce nic nebrání. Pak se ale stal Battlefield 2042 a Henderson nyní tvrdí, že jeho zdroje by byly překvapené, kdyby na loňská Wilsonova slova doopravdy došlo. „Pravděpodobně to znamená, že další hra vyjde až v roce 2024,“ uzavírá insider a zprávu označuje za hořkosladkou. Battlefield totiž mohl v příštím roce těžit z absence Call of Duty, které si bere pauzu a vyklízí tak prostor konkurenci. Tahle příležitost by se už podle Hendersona nemusela opakovat…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru