Podle EA bude nový Battlefield reimaginací

Podle EA bude nový Battlefield reimaginací

Podobně se ovšem mluvilo už o Battlefieldu 2042. Řeč bude ale spíše o nových plánech

Zdroj: EA

Ponechme na chvíli stranou úniky a spekulace o letošním Call of Duty, jímž má být stále neoznámené Modern Warfare III, neboť se po delší době ozývá i konkurenční série Battlefield. Společnost EA uzavřela finanční výsledky za první kvartál, v rámci čehož jsme se dozvěděli i to, že studio Respawn Entertainment překvapivě pracuje na Star Wars Jedi: Survivor pro PlayStation 4 a Xbox One. Generální ředitel EA Andrew Wilson kromě toho zmínil, že příští Battlefield bude „reimaginací Battlefieldu“, což mezi hráči rozvířilo zajímavou diskuzi. Není to totiž poprvé, co podobná slova zazněla.

„Usilovně pracujeme také na novém zážitku z The Sims, který změní možnosti hráčů v oblasti kreativity, rozsáhlé akční adventuře Iron Man, reimaginaci Battlefieldu jako skutečně propojeného ekosystému a rozšíření světa Apex Legends…“ stojí v přepisu, který je k nalezení na webu Key to Gaming, kde bylo toto tvrzení dokonce zvýrazněno. Problémem je, že v podobném duchu mluvilo už o zatím posledním Battlefieldu. Battlefield 2042 vyšel ke konci roku 2021, ale u hráčů ani kritiků tehdy příliš neuspěl, i když vývojáři z DICE postupně pracovali a stále pracují na opravách a novém obsahu. Na základě tohoto neúspěchu ovšem došlo u franšízy ke změnám, jež by mohla ona „reimaginace“ reflektovat, jak podotkl například Tom Henderson na svém webu, jenž je ostatně o nové hře již informován.

Vince Zampella ze studia Respawn se stal šéfem série a někdejší designér Halo Marcus Lehto založil nový vývojářský tým, jehož zaměřením má být příběhová stránka v Battlefieldu. Zároveň už v květnu Wilson zmiňoval, že nepracují jen na nové hře, ale na celkové platformě pro nadcházející live service. Podle Hendersona je tak tato „reimaginace“ přeformulováním již řečeného a dalším způsobem, jak mluvit (opět) o změnách, které jsou vzhledem ke katastrofálnímu výsledku Battlefieldu 2042 potřebné. V loňských výdělcích společnost EA uvedla, že titul nenaplnil očekávání z hlediska prodejů. O nadcházející hře navíc Henderson mluvil již loni a zmiňoval řadu věcí, jež by se měly vrátit, oficiálně však zatím víme pouze to, že je nový Battlefield ve vývoji.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru