Podle CEO Ubisoftu může společnost zůstat nezávislá

Vedení ale zváží každou nabídku ke koupi. Byla také upřesněna data Avatara či Skull & Bones

Zdroj: Ubisoft
12. 5. 2022

Už několik týdnů se přetřásá téma možného prodeje společnosti Ubisoft. Ačkoliv by se dalo mluvit o tom, že v období probíhající konsolidace trhu je možnost prodeje téměř jakékoliv firmy na stole v podstatě nepřetržitě, narážíme na poslední vlnu, kterou vyvolal článek agentury Bloomberg a zdroje magazínu Kotaku. Kolem Ubisoftu mají kroužit soukromé investiční společnosti jako Blackstone Inc nebo KKR & Co. O několik dní později nicméně přispěl zákulisními informacemi magazín Seeking Alpha, který efektivně vyvracel v té době necelé dva týdny staré zprávy a naopak tvrdil, že Ubisoft podniká konkrétní kroky k tomu, aby prodán nebyl a aby rodina Guillemotových – která společnost založila a skrze Yvese Guillemota nadále vede – zůstala u kormidla. Další posun pak přináší rozprava nad finančními výsledky Ubisoftu za uplynulé čtvrtletí, během kterých právě CEO společnosti potvrdil, že Ubisoft může zůstat nezávislý, ale že se podle předchozích vyjádření bude vedení zabývat každou případnou nabídkou k odkupu.

Jak jsme řekli loni v únoru, máme vše, co potřebujeme k zachování nezávislosti. Zkušené zaměstnance, dostatečnou velikost, finanční stabilitu a velké portfolio, říká Yves Guillemot.

„O konsolidaci našeho odvětví i v souvislosti s Ubisoftem se za poslední dobu mluvilo opakovaně. Naše pozice je ale jasná a všem dobře známá,“ řekl Guillemot investorům na žádost o komentář k výše popsaným zprávám. „Jak jsme řekli loni v únoru, máme vše, co potřebujeme k zachování nezávislosti. Zkušené zaměstnance, dostatečnou velikost, finanční stabilitu a velké portfolio,“ dodal Guillemot a věří, že jde o klíčové aspekty na základě kterých bude hodnota společnost v nadcházejících letech růst. Pak generální ředitel dodal, že spekulace o koupi společnosti v podstatě jen potvrzují přitažlivost Ubisoftu a postavení na trhu, takže jimi očividně není překvapen a vedení s nimi počítá. „Jak již bylo zmíněno dříve – jako veřejně obchodovaná společnost se budeme prostřednictvím našeho představenstva zabývat jakoukoliv nabídkou v zájmu všech akcionářů a jednotlivých týmů [spadajících pod Ubisoft],“ uzavřel téma Yves Guillemot. Nevyjádřil se ke spekulacím, že on a další členové rodiny hledají partnera v řadách kapitálových společností, skrze které by mohli získat ještě větší podíl a je tudíž otázkou, zda něco takového na pozadí skutečně probíhá.

Co se týče jednotlivých her, které hráče pravděpodobně zajímají více nežli informace o byznysovém pozadí Ubisoftu, společnost se vyjádřila k titulům Avatar: Frontiers of Pandora, Mario + Rabbids: Sparks of Hope a Skull & Bones. Jak už prozvukovalo v uplynulých týdnech, tyto hry by měly vyjít v průběhu aktuálního finančního období, které pohledem Ubisoftu končí 31. března 2023. Potvrdil to finanční ředitel Frédérick Duguet, který ovšem dodal, že nejdřívějším termínem uvedení těchto her je 1. říjen letošního roku. O jednotlivých titulech už máme poměrně jasnou představu, a to včetně Avatara, který ve studiu Ubisoft Massive vzniká už řadu let. Bylo to období loňské E3, kdy jsme se dočkali prvního traileru a potvrzení, že hra vynechá předchozí generaci konzolí. Co se týče Skull & Bones, vývojáři neuhlídali 6minutové úvodní video pro hráče uzavřeného testu a Kotaku přišlo začátkem května s informací, že hra vyjde na podzim, což zapadá do Duguetova schématu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru